ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 4082700

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

W kinie

Data dodania: 2022-06-28

Dziś w ramach półkolonii byliśmy w kinie Cinema City na filmie "Buzz Astral". Znajoma postać z wcześniejszej serii  "Toy Story" - postać Buza Astrala, była znakomitym zaproszeniem do wybrania właśnie tego filmu. Wróciliśmy zadowoleni:)

Półkolonia rozpoczęta!

Data dodania: 2022-06-27

Pierwszy dzień półkolonii spędziliśmy na miejscu i jest to jedyny dzień, gdzie nigdzie nie wyjeżdżaliśmy. Ale przyjechała do nas mobilna Policja z nieodłącznym Sznupkiem oraz Straż Pożarna. Porozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa, zagrożeń różnego rodzaju i sposobów reagowania. Po ciężarze tarczy czy hełmu, oraz strażackich narzędzi, przekonaliśmy się, że praca służb ratowniczych jest bardzo trudna i uciążliwa. Niezależnie od pogody w pełnym rynsztunku, to trzeba mieć krzepę! I dlatego trzeba jeść miód i produkty pszczele, które dają zdrowie i odporność. Dowiedzieliśmy się tego od założyciela barci pszczelarskiej pod nazwą "Boża Iskierka", pana Aleksandra Rębacza, który był dzisiaj u nas kolejnym gościem, wespół z rojem pszczółek. Pszczółki były bezpieczne, my również, natomiast wiedza bezcenna. Ponieważ pogoda bardzo letnia, wszystkie wielkie emocje pierwszego dnia półkolonii zostały schłodzone odrobiną prysznica z użyciem motopompy strażackiej.


 

Do zobaczenia wkrótce

Data dodania: 2022-06-24

Ostatni dzień tego roku szkolnego. Dla niektórych ostatni dzień w naszej szkole. Odśpiewany uroczyście hymn, odtańczony polonez, radość, odrobina zadumy... I już świadectwo w ręku i można iść po przygodę. Odwrócimy się jeszcze w kierunku szkoły, chyba trochę żal... Do zobaczenia dla niektórych, powodzenia dla wszystkich! Odpoczywajcie bezpiecznie!