ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 4882957

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Laboratoria Przyszłości – zajęcia z robotami w klasach 4-8

Data dodania: 2023-03-21

W miesiącu marcu klasy 4-8 pracowały z robotami. Uczniowie w grupach programowali za pomocą trybów oraz aplikacji MIP Arcade  tak, aby dotarły  one do konkretnego miejsca. Podczas testowania, mogli zobaczyć, jak dany robot zachowuje się w różnych trybach pracy. Sami doszli do wniosku, że im więcej danych ma robot, tym lepiej działa. Kolejnym etapem było ustawienie wszystkich robotów w jednej linii i uruchomienie ich w tym samym czasie. Można było zaobserwować, jak roboty wykonują te same ruchy. Wyglądały, jakby tańczyły. Oczywiście, nie zawsze było idealnie, bo dzieci dopiero się uczą, ale przy tym wspaniale się bawią i pytają o następne zajęcia:)
#Laboratoria Przyszłości

Powsinogi pożegnały zimę!

Data dodania: 2023-03-20

Również w naszym imieniu, Powsinogi, wraz ze swoimi opiekunkami, panią Zosią i panią Madzią uczestniczyły w Rajdzie Marzanna, który odbył się w sobotę,18 marca. Całą relację, wraz z dokumentacją fotograficzną możecie obejrzeć na stronie TUTAJ
ZAPRASZAMY!

Dzień Zespołu Downa i II Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek

Data dodania: 2023-03-17

Niepełnosprawność związana z dodatkowym trzecim chromosomem w 21 parze to przypadłość, która nie wyklucza z normalnego życia, a wręcz przeciwnie. Osoby z trisomią 21 są bardzo otwarte, życzliwie, zawsze uśmiechnięte, zdolne i chętne do różnego rodzaju współpracy. Pod warunkiem, że będziemy je rozumieć i akceptować. Wsparciem dla takich osób są skarpetki nie do pary, które z pozoru nie pasują do siebie, a przecież ciekawie wyglądają na nogach. Punktem wyjścia do wykonania przez dzieci skarpetek była pogadanka przybliżająca chorobę. Wtedy akceptacja jest już tylko naturalnym etapem do przyjaźni zdrowych z chorymi.
19 marca, w Gliwicach odbył się II Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek, który miał na celu:
- Pozyskanie funduszy na sfinansowanie półkolonii dla dzieci z Zespołem Downa
- Popularyzację biegów i marszów Nordic Walking jako form rekreacji i propagowania zdrowego trybu życia
- Integrację środowisk biegowych i Nordic Walking
Pobudzenie wrażliwości i empatii wśród lokalnej społeczności w różnym wieku
Liczba Pi w głowie się nie mieści!

Data dodania: 2023-03-16

π = 3,14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971…
Jest taki dzień w roku, który został poświęcony liczbie "pi" - 14 marca. To najsłynniejsza i bardzo ciekawa liczba. Przede wszystkim dlatego, że jest nieskończona. Wykorzystywana jest
w bardzo wielu dziedzinach nauki, na przykład w: geometrii, w analizie matematycznej, w teorii liczb, w rachunku prawdopodobieństwa, w obliczeniach demograficznych, w równaniach teorii grawitacji lub w matematyce kwantowej. W tym dniu odbywa się wiele konferencji poświęconych liczbie π czy konkursów. Również w naszej szkole odbyły się konkursy dla chętnych uczniów:) Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się szybki konkurs na holu, wystarczyło policzyć tylko wylosowane zadanie i już można było otrzymać słodką nagrodę. Ciekawy efekt dał konkurs plastyczny na wykonanie plakatu z liczbą Pi, a prace można podziwiać na gazetkach pierwszego i drugiego piętra szkoły. W konkursie informatycznym uczniowie prezentowali ciekawostki związane z liczbą Pi, a także rywalizowali ze sobą w konkursie na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi. Zwycięzca zapamiętał prawidłowo prawie 190 cyfr! Nad wszystkimi atrakcjami i konkursami czuwały panie: Joanna Klimeczko, Sylwia Cicha, Magdalena Kępa i Agnieszka Lanuszny. :)


 

Kartki wielkanocne

Data dodania: 2023-03-13

Uczniowie z klasy 2b na zajęciach z plastyki, zostali zaproszeni przez swoją panią wychowawczynię oraz panią psycholog Renatę Turlej, do wykonania kartek świątecznych. Wyszły piękne prace, które trafią do rąk seniorów z Domu Opieki "Nasz Dom" na Sikorniku. Brawo Wy!

Zaproszenie do futsalu

Data dodania: 2023-03-10

Futsal to piłka nożna, halowa, pięcioosobowa. A my w piątek gościliśmy w szkole zawodników Piasta, z sekcji futsalowej. To inna odmiana piłki nożnej, mniej popularna, choć również z sukcesami. Zachęcali naszych uczniów do dbałości o swoje zdrowie, do uprawiania sportów, a także do spróbowania swoich sił także w futsalu. Nasi młodzi piłkarze mogli zmierzyć się z zawodowcami, którzy nawet w jednej rundzie dali nam wygrać:)

Pierwsza pomoc

Data dodania: 2023-03-09

Pani Ewa Mrozińska jest ratownikiem medycznym i mamą jednego z uczniów klasy 2a. Wyraziła chęć zorganizowania dla dzieci warsztatów, podczas których uczniowie uczyli się wrażliwości na drugiego człowieka, podczas różnych sytuacji życiowych. Dzieci chętnie poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy, na przykład poprzez informację telefoniczną, dowiedziały się, jakie informacje są bardzo istotne, nauczyły się między innymi odpowiedniego reagowania i zakładania opatrunku. Bardzo dziękujemy p. Ewie za poświęcony czas i cenne informacje!


Bezpieczny Internet - prace plastyczne

Data dodania: 2023-03-08

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023, w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny na temat zagrożeń w sieci. Przystąpiło do niego 38 uczniów, którzy, interpretując temat, odnieśli się  m.in. do zagadnień  cyberprzemocy, nawiązywania internetowych znajomości, ochrony danych osobowych, ochrony danych wrażliwych, upubliczniania wizerunku, gier internetowych i szkodliwych treści. Uczniowie w nagrodę za wykonane prace otrzymali w nagrodę wybrane wydruki 3d oraz kalendarzyki.
Prace na konkurs przygotowali uczniowie klas 8d, 6a, 4c,1a. Oceny i podsumowanie konkursu zostały przeprowadzone przez nauczycieli informatyki: p. Ewę Drabik oraz p. Leszka Zająca.

    I miejsce Joanna Mitek. Wiktoria Nowak

    II miejsce Albina Akhunova

    III miejsce Justyna Wiśniewska,Radek Wiśniewski

    Wyróżnienie: Marta Puchalik, Nadia Deląg

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wirtualnej galerii na wystawę prac pokonkursowych. 70 lecie PTTK i Powsinogi

Data dodania: 2023-03-07

Bardzo serdecznie gratulujemy pani Madzi Łapszyńskiej, która została wyróżniona Brązową Odznakę Zasłużony w Pracy PTTK. Stało się to w sobotę, 25 lutego, podczas obchodów 70-lecia PTTK O/Ziemi Gliwickiej. Relacja z uroczystości na blogu TUTAJ Serdecznie gratulujemy! A przy okazji, 18 marca Powsinogi zapraszają na RAJD MARZANNA, o którym możecie poczytać TUTAJ.
Obchody 70-lecia PTTK O/Ziemi Gliwickiej

Konkurs SKO

Data dodania: 2023-03-01

SKO serdecznie zaprasza do wiosennego konkursu! Narysuj, namaluj, wytnij, stwórz przestrzennie - Panią Wiosnę! Już nie możemy się doczekać tej pięknej pory roku, więc może przywołamy ją szybciej Waszymi pracami? Postać Pani Wiosny może być wykonana dowolną techniką. Na prace czekamy w dużej świetlicy, do dnia 17 marca, aby pierwszy dzień wiosny uczcić wystawą. ZAPRASZAMY, a nagrody już czekają!

1 2 3 4 ...111 »