Zbieramy nakrętki, do 1 czerwca

Data dodania: 2021-05-17

Czas znów uruchomić akcję zbierania nakrętek dla Joasi. Minęło trochę czasu i być może, macie odłożone nakrętki, które teraz można przynieść do szkoły. Chcemy zbierać do końca maja, aby na Dzień Dziecka, 1 czerwca, przekazać je naszej dobrej znajomej - Joasi Mierzwie. Można nakrętki przynosić w reklamówkach, można zapakowane w 5 litrowe butle. Asia się ucieszy, a my nagrodzimy najbardziej aktywnych! ZAPRASZAMY!

WITAJCIE W SZKOLE!

Data dodania: 2021-05-17

Powrót starszych uczniów do szkoły to początek powrotu do normalności, cokolwiek to znaczy. Dziś witamy w progach szkoły uczniów klas 4 - 8. Co prawda w systemie hybrydowym, czyli jeszcze nie wszystkich, ale to pierwszy krok. Wierzymy, że poradzimy sobie ze wszystkimi trudnościami, jakie napotkamy. Życzymy powodzenia i GŁOWA DO GÓRY!!!

Strachy zza miedzy, zapraszamy na kolejną część

Data dodania: 2021-05-14

Utopek to na Śląsku popularna postać mitologiczna. Czasem dobra, czasem zła, w zależności od sytuacji. Legendy mówią, że utopki bywały pomocne gospodarzom, ale płatały również psoty i figle. Potrafiły też mocno zaszkodzić. Dlatego ludzie się ich bali i straszono nimi dzieci. Było to uzasadnione ochroną wszędobylskich maluchów przed zbliżaniem się do jeziora lub rzeki, gdyż gospodarze, zajęci pracą, nie mieli czasu pilnować swych pociech. Kolejna  historia z cyklu Strachy zza miedzy, tym razem czytana przez Dariię, a zilustrowana przez Lenę, Nadię i Lilę, przedstawia nam "Kotulińskiego Utopca".
Zapraszamy!

Konkurs Drugie Życie Śmiecia

Data dodania: 2021-05-13

Wyobraźcie sobie, że śmieci nie chcą być wyrzucone. Ze mają swoje marzenia i niezrealizowane plany, a końcówka życia, jaką muszą spędzić na śmietniku, nie jest ich oczekiwaniem. Chciałyby robić coś zupełnie innego, służyć i być potrzebnymi jeszcze przez jakiś czas... Możemy spełnić ich marzenia! Jeśli nadamy im drugie życie. Zupełnie nieoczekiwane, pełne pomysłów i wyobraźni.
Ogłaszamy wobec tego KONKURS, na wykorzystanie materiałów odpadowych: gazet, rolek po papierze, kartonów, butelek plastikowych i co tam kto znajdzie i uzna, że może się przydać. Zróbcie z nich zabawki, narzędzia, przedmioty użytkowe... Przynieście na konkurs do świetlicy. A my zrobimy wystawę i nagrodzimy najfajniejsze prace.
Czekamy do końca maja, czyli do poniedziałku, 31. Dobrej zabawy dla uczniów klas 1-6 !!!

Utopek z Nieborowic - czyli Strachów zza miedzy część 3

Data dodania: 2021-05-13

Kto to Utopek i co robił w niedalekich Nieborowicach, dowiecie się z kolejnego nagrania, z cyklu Strachy zza miedzy, tym razem czytanego przez Zuzię, a zilustrowanego przez Małgosię, Nadię, Bartosza i Wiktora. Zapraszamy:)

Strachy zza miedzy część 2

Data dodania: 2021-05-12

"Zakonnica, która uciekła z klasztoru" to kolejna porcja dreszczyku, do którego zachęcamy, gdyż bać się lubimy:). To oczywiście żart, ale historia godna polecenia, a w mistrzowskim wykonaniu naszych uczniów i nauczycieli warta poznania i publikacji. Wszak dotyczy naszego śląskiego regionu. Dziś czyta Wiktoria, a ilustrują dwie Leny i Sebastian. Zapraszamy!

Strachy zza miedzy

Data dodania: 2021-05-11

Czy liście mogą zostać zamienione w złoto? Czy bezinteresowna pomoc może okazać się bardzo opłacalna? W bajkach wszystko jest możliwe, a serce okazane drugiemu jest bezcenną wartością. Startuje szkolny projekt czytelniczo-plastyczny, ukazujący bogactwo podań ludowych z okolic Gliwic. Dziś pierwsza historia z dreszczykiem. Posłuchajcie!

W projekcie zaangażowane są panie: Beata

Beata Haładus, Małgorzata Nieroda, Ewelina Paluch i Renata Linek-Nowakowska. W wyniku castingu ogłoszonego przez panią Beatę, w pierwszym nagraniu słyszymy Tomka z klasy 5a, a ilustracje wykonała jego klasowa koleżanka Zuzia. Gratulujemy pomysłu i wykonania, BRAWO

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Data dodania: 2021-05-08

Jest w naszej szkole czarodziejskie miejsce. Dzieci bardzo je lubią. Gospodynią tego miejsca jest czarująca osoba, z którą zawsze czujemy się jak u siebie. To BIBLIOTEKA.  A w niej Pani Beata, osoba bardzo kreatywna i której wszystko pali się w rękach, a mimo to zawsze ma dla nas czas i zawsze jest gotowa odpowiedzieć na każde pytanie. Te pytania potrafią być baaardzo zaskakujące...

Pani Beacie,
oraz miejscu z "prawdziwą duszą", którą jest nasza Szkolna Biblioteka, składamy dziś życzenia, wszelkiego pomyślnego rozwoju, grzecznych czytelników, niecodziennych wydarzeń i  najciekawszych pod słońcem spotkań z czytelnikami, pisarzami, a przede wszystkim z dobrą książką! ❤️❤️❤️

Skarby Inków i inne historie

Data dodania: 2021-05-07

Indiana Jones próbuje złamać kod do sejfu i odnaleźć legendarny skarb Inków. Polska jest  jednym z miejsc, które odwiedzi słynny odkrywca tajemnic. Skąd pomysł szukania skarbów odległej cywilizacji w naszym kraju, dowiecie się ze świetnie przygotowanego przez panią Dorotę Prażuch "escape roomu". Odwiedzicie też różne europejskie miasta i będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę na ich temat. A to wszystko z okazji zbliżającego się Dnia Europy, 9 maja. Serdecznie zapraszamy!
TUTAJ

Podwodne światy

Data dodania: 2021-05-06

Majówka zachęca do wypraw w nieznane. A gdyby tak gdzieś w rejony podwodnych raf i tajemnic? Klasa 4a i 4b razem ze swoją panią z plastyki, Małgosią Nierodą dali nam możliwość zajrzenia do podwodnych światów. Zobaczcie!
TUTAJ

1 2 3 4 ...77 »