ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5609492

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Kropka do kropki i mamy Dzień Kropki

Data dodania: 2023-09-19

W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Kropki, który jest świętem międzynarodowym. I bynajmniej nie chodzi o kropki, ale o coś zupełnie innego. Dziewczynka imieniem Vashti była przekonana, że nie umie rysować, Kiedy okazało się, że zwykła kropka na kartce potrafi zainspirować do kreatywności, dziewczynka uwierzyła, że ma wpływ na swoje życie i może go tworzyć. To jest właśnie cel tego dnia. Oczywiście wszędzie dominowała kropka i zabawy wokół niej. Prace plastyczne z kropki, prace kredą na betonie, szukanie kropek, konkursy, czytanie opowiadania Petera Reynoldsa „The Dot” i ubrania dzieci, a także nauczycieli, zdominowane przez kroplowe wzory, to niektóre atrakcje, które działy się naszej szkole. 

Pierwszy dzwonek - zaczynamy!

Data dodania: 2023-09-04

Wybrzmiał pierwszy dzwonek i oto znów witamy szkołę. Przed nami dziesięć miesięcy pracy, ale przecież szkoła to również zabawa, ciekawe doświadczenia, nowi koledzy, wycieczki i wiele przeróżnych aktywności. Życzymy wszystkim ogromu satysfakcji i spełnienia w nowej rzeczywistości. Trzymamy kciuki za Wasze sukcesy!

Dziesiąte miejsce SKO

Data dodania: 2023-08-28

Szkolna Kasa Oszczędności przy naszej szkole działa już od 12 lat. Po raz dziesiąty udało nam się zdobyć trzecie miejsce w Konkursie Ogólnopolskim SKO dla Szkół i Nauczycieli. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w osiągnięciu tego sukcesu! Zapraszamy serdecznie do zapisywania się do SKO przy naszej szkole. Opiekunem SKO jest pani Barbara Plecińska.

W kinie

Data dodania: 2023-07-07

W kinie Cinema City w Gliwicach obejrzeliśmy film animowany "Miss Kraken". Historia dość fantastyczna, ale podobało nam się jej przesłanie. Po filmie degustowaliśmy to, co lubimy najbardziej w MC Donaldzie.
Półkolonie były pięknym łącznikiem pomiędzy rokiem szkolnym, a wakacjami, które właśnie rozpoczęliśmy.  Pozdrawiamy i do zobaczenia we wrześniu!

Kolejka w Rudach

Data dodania: 2023-07-06

Przejażdżka kolejką w Rudach to ciekawe przeżycie wycieczki zabytkiem z 1899 roku. Tym razem nie zwiedzaliśmy zabytkowej kuźni, ale od razu udaliśmy się na ognisko piec kiełbaski. Nigdzie tak nie smakują, jak właśnie w tym miejscu. To już przedostatni dzień naszej półkolonii!

W Ogrodzie Botanicznym

Data dodania: 2023-07-05

Do Ogrodu Botanicznego przyjechaliśmy trochę spóźnieni, ale udało się zrealizować wszystkie zaplanowane zajęcia. Podzieleni na dwie grupy rozpoznawaliśmy, a raczej poznawaliśmy rożne zioła, które stanowią przyprawy w naszych kuchniach, ale nie zawsze wiemy, jak wyglądają w stanie naturalnym. Mogliśmy popróbować prosto z krzaka porzeczek w trzech kolorach, agrestu, ziół. A wiecie, co to świdośliwa? Ma bardzo smaczne owoce. Potem wymieniliśmy się grupami na degustację zaparzonych ziołowych herbatek. Po warsztatach było szaleństwo w parku linowym, na placu zabaw, na siłowni, każdy korzystał, z czego chciał. Była też możliwość zakupu loda czy lizaka. Bardzo przyjemnie spędzony, kolejny dzień półkolonijny.W Wygiełzowie

Data dodania: 2023-07-04

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie to cofnięcie się w dość odległe czasy naszych przodków. Zrekonstruowane i zgromadzone w skansenie budynki mieszkalne, sakralne i użytkowe dają nam spojrzenie niełatwego, z naszego punktu widzenia, życia ludzi sprzed lat. Okazuje się, że dzieci były wychowywane troskliwie, aczkolwiek z przystosowaniem do panujących warunków. Te z biedniejszej rodziny, a takich była większość, spały na glinianej podłodze, często w tej samej izbie co reszta domowników wraz z domowymi zwierzętami hodowlanymi. Bardzo wcześnie były wdrażane do pracy w polu i obejściu. W szkole zachowywały dyscyplinę, ponieważ za jej brak groziły im surowe kary. Kończyły często tylko kilka klas szkoły podstawowej, rzadko ktoś miał dostęp do dalszej nauki. Przyuczane do zawodu terminowały u okolicznych rzemieślników. Ludzie żyli w zgodzie z naturą i z poszanowaniem wartości. Co nie znaczy, że teraz nie uczymy naszych pociech rzeczy dobrych. Ale zdecydowanie żyjemy w zupełnie odmiennych czasach.

W Muzeum Chleba w Radzionkowie

Data dodania: 2023-07-03

W Muzeum Chleba oddycha się minioną epoką. Szacunek do chleba jest tutaj na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wiedzę przekazaną zarówno ustnie przez przewodników, jak i poprzez film, który oglądaliśmy. Zgromadzone przedmioty każą pochylić głowę nad życiem, bez tych wszystkich nowoczesnych sprzętów i wszystkich udogodnień, jakimi obecnie dysponujemy. Ale czy życie wówczas, widziane z naszej perspektywy, oznaczało mniej szczęścia? Nasi dziadkowie i pradziadkowie pracowali ciężko na kawałek chleba. Ale żyli wolniej niż my, mieli więcej czasu dla rodziny, a przez to bardziej doceniali wszystko, co mieli. Czasy się zmieniają, taka kolej rzeczy. Niemniej, uświadomienie sobie, co stanowi prawdziwą wartość w życiu, jest cenne. Chociażby w kwestii nie marnowania jedzenia, co zwłaszcza obecnym dzieciom przychodzi nadspodziewanie łatwo. Kolejny, szósty dzień półkolonii zaliczamy do udanych:)

W chorzowskim zoo

Data dodania: 2023-06-30

Pięknie zapowiadający się dzień został przewidziany na zwiedzanie zoo. Nie rozczarowaliśmy się. Zobaczyliśmy na wybiegu żyrafy, słonie, lwy, niedźwiedzia, pumy, a także pingwiny, papugi i wiele innych zwierząt. Towarzyszył nam w drodze paw. Zatrzymaliśmy się w pobliżu straganów i na lody, a kto chciał, mógł też skorzystać z placu zabaw. Wycieczka dość męcząca, bo w zoo jest gdzie chodzić, nie udało się dotrzeć do wszystkich zwierząt, ale wróciliśmy zadowoleni na obiad do szkoły. 😀

Na stadionie

Data dodania: 2023-06-29

Wizyta na stadionie, niekoniecznie na meczu, może być równie interesująca. Zwłaszcza, jeśli mogliśmy wejść w miejsca z reguły niedostępne dla przeciętnych kibiców. A kibiców wśród nas było całkiem sporo. Zwłaszcza chłopcy wykazali się dużą wiedzą na temat naszych sportowców. Teraz wzbogaciliśmy ją o techniczne dbanie o trawnik, co wymaga niemałego zaangażowania, byliśmy w sali konferencyjnej, w strefie vipowskiej i koło słynnego "młyna". Zadawaliśmy pytania, a usatysfakcjonowani, wróciliśmy do szkoły, na warsztaty budowania z klocków. Super zabawa!  

1 2 3 4 ...118 »