Data dodania: 2017-02-14

Walentynki w naszej szkole to serduszka, które robią dzieci na plastyce, to rozmowy o sympatiach dużych i małych, to okazywanie sobie dobra bardziej, niż kiedykolwiek... To poczta walentynkowa, która krąży po szkole i roznosi miłe listy do wybrańców... Fajnie, że są Walentynki, świat wtedy wydaje się być lepszy.:)

Sukces "Powsinóg"

Data dodania: 2017-02-05

SKKT "POWSINOGI" zajęło I miejsce w konkursie na najlepszy szkolny klub, (a właściwie KOŁO) krajoznawczo-turystyczne w Gliwicach w roku szkolnym 2015/16! Szczegóły tutaj:)
Gratulujemy serdecznie wszystkim Powsinogom, a zwłaszcza opiekunkom Koła - p. Zosi Żywickiej i p. Madzi Łapszyńskiej!

Regulamin konkursu matematycznego "Kangur"

Data dodania: 2017-01-30

Konkurs przeprowadzony zostanie w czwartek, 16 marca o godzinie 9.00. Prosimy zapoznać się z regulaminem:)
Strona Internetowa konkursu: http://www.kangur-mat.pl/

1. Regulamin konkursu Kangur

Dzień śląski - 9 stycznia

Data dodania: 2017-01-24

W naszej szkole, w dniu 9 stycznia miało miejsce spotkanie dla uczniów klas IV i V, zatytułowane "Dzień Śląski". Przygotowaniem imprezy zajęły się panie Irena Małka i Agnieszka Lanuszny, a występowali uczniowie z klasy VIb oraz dziewczynki z grupy VI świetlicy szkolnej. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z gwarą, historią i kulturą śląską, poznać zwyczaje i życie górników, a na koniec wspólnie zaśpiewać znane piosenki, takie jak: "Szła dzieweczka", "Karolinka", "Karliku" i trochę mniej znane, takie jak "Starzyk".

Megamisja - kolejne sprawozdanie

Data dodania: 2017-01-24

Dzieci z grupy III świetlicy przed feriami realizowały kolejne misje z projektu MegaMisja. Tym razem uczestnicy korzystali z tabletu, uczyli się, jak prawidłowo wykonywać przy jego pomocy zdjęcia i nagrywać dźwięki, a następnie tworzyli historie obrazkowe dotyczące przygód Psotnika, jednego z bohaterów MegaMisji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których widać, jak dobrze się bawili:)

Ostatni dzień - Do zobaczenia na półkolonii za rok!

Data dodania: 2017-01-20

Dzisiejszy, ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w Parku Chopina oraz na zwiedzaniu Palmiarni. Po powrocie do szkoły uczniowie wykonali piękne prace konkursowe z plasteliny - roślinkę i zwierzątko, które widzieli w czasie zwiedzania. Dzień zakończyliśmy wręczaniem nagród, dyplomów i upominków.

Trochę lata w zimie na półkoloniach w czwartek

Data dodania: 2017-01-19

Dzień dzisiejszy spędziliśmy na naszym osiedlu. Odwiedziliśmy bibliotekę miejską, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach origami. Uczniowie wykonali piękne, papierowe motyle. Następnie udaliśmy się na basen, gdzie pod czujnym okiem instruktorów i ratowników doskonaliliśmy umiejętności pływackie. Po powrocie do szkoły odbył się konkurs na herb naszego osiedla. Jutro ogłoszenie wyników. Na zakończenie dnia sprawdziliśmy swoją znajomość gwary śląskiej oraz gliwickich zabytków. To był kolejny udany dzień zimowych ferii:)

Środa na półkolonii

Data dodania: 2017-01-18

W CH Europa Centralna znajdują się dwie fascynujące wystawy, które obejrzeli uczestnicy półkolonii w dniu dzisiejszym. Wystawa postaci i budowli wykonanych z klocków LEGO wywołał u wielu uczniów zachwyt i podziw, a AIR FORCE ONE, TITANIC czy postacie z Gwiezdnych Wojen to prawdziwe przeboje wystawy. Uczniowie mieli okazję  stworzyć własne, ciekawe konstrukcje w specjalnie przygotowanej  strefie zabaw, z czego oczywiście bardzo chętnie skorzystali. "Kolejkowo" to druga wystawa przedstawiająca fascynujący świat w miniaturze. Zobaczyliśmy m.in. autentyczne budowle Gliwic: Ratusz, nowy Dworzec Kolejowy, zabytkowe kamieniczki. oraz największą makietę kolejową w Polsce. Nie trzeba przekonywać, że było super!

Drugi dzień półkolonii

Data dodania: 2017-01-17

To był dzień pełen atrakcji. Rano odwiedził nas pan Dzielnicowy i jeszcze raz przypomniał nam zasady bezpiecznych ferii. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych w Willi Caro, gdzie odkrywaliśmy tajemnicę sekretników i zaprojektowaliśmy broszę z monogramem ukochanej osoby.  Z kolei w Zamku Piastowskim wysłuchaliśmy opowieści o kunszcie gliwickich rzemieślników, cechach, w których się zrzeszali i zobaczyliśmy zabytki z nimi związane. W części warsztatowej uczniowie wzorem dawnych czeladników ozdabiali tkaninę własnoręcznie wykonanym stemplem. Po powrocie do szkoły odbyły się zajęcia sportowe, a potem dzieci wykonały pracę plastyczną połączoną z rozpoznawaniem szyldów średniowiecznych cechów.

Półkolonie rozpoczęte!

Data dodania: 2017-01-16

Niektórzy uczniowie rozpoczęli dzisiaj swoje ferie, leniwie przewracając się na drugi bok, bo przecież nie trzeba wstawać do szkoły. Niektórzy szczęśliwcy jednak, poszli dziś do szkoły wcześniej i chętniej niż zazwyczaj. W dniu dzisiejszym bowiem, już o 7 rano rozpoczęły się półkolonie dla naszych uczniów! Na początku dzieci zostały zapoznane z regulaminami, odbyły się pogadanki w grupach, których jest cztery, a uczniowie mieli możliwość wykonania pracy plastycznej na temat bezpiecznych ferii. Główną atrakcją poniedziałku był wyjazd do kina Cinema City na film "KRÓLOWA ŚNIEGU 3: OGIEŃ I LÓD".