ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5895771

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

Data dodania: 2016-11-14

Uwaga, Uwaga! Ruszamy z akcją Góra Grosza. Jak co roku zbieramy drobne monety, aby pomóc dzieciakom, które nie mają kochającej rodziny, mamy, taty, a jedynie wychowawcę w domu dziecka lub "ciocię" w rodzinie zastępczej. Pokażmy dzieciom jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących:)

Dzieci - Seniorom! Mały wolontariat

Data dodania: 2016-11-13

Podziel się świątecznym piernikiem! Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji Dzieci - Seniorom! Do dnia 16 grudnia zbieramy świąteczne upominki dla Seniorów. Przygotuj upominek dla Seniora, a w nim upieczone lub kupione świąteczne pierniczki z dołączoną kartką z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia. Upominek prosimy zapakować w przezroczysty celofan i przekazać p.Fic (107), p.Plecińskiej (109) lub p. Paluch ( gabinet pedagoga). Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do Akcji!  Organizatorzy: p.Fic, p.Paluch, p.Plecińska, p.Wódkowska-Semik

 

I Ty możesz zostać św. Mikołajem!

Data dodania: 2016-11-13

Akcja Dzieci –Dzieciom. Mały wolontariat.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w corocznej akcji Dzieci-Dzieciom!
Do dnia 2 grudnia zbieramy prezenty dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Prezenty (nowe zabawki, gry, książki itd.) muszą być zapakowane w otwarte, świąteczne torebki. Wszystkie zebrane prezenty zostaną przekazane do Centrum Onkologii w Gliwicach. Prezenty przekazujemy p.Fic -s.107 lub p.Plecińskiej s.109. Liczymy na liczny udział w akcji!  Organizatorzy akcji: p.Fic, p.Plecińska, p.Wódkowska-Semik

Uwaga Nadwaga

Data dodania: 2016-11-09

W środę uczniowie spędzali dzień bardzo zdrowo i aktywnie. Przed ósmą rano na dzieci czekał stół zastawiony owocami. Na przerwie pani Małgosia porwała uczniów do aerobiku, a każdy mógł liczyć na butelkę niegazowanej wody. Z dziećmi spotkała się pani dietetyczka, która podpowiedziała, jak szukać zdrowia w jedzeniu. W ten sposób zwróciliśmy uwagę wszystkich na ogólnopolską akcję, poruszającą problem nadwagi Polaków.

Zdrowe śniadanie - to już dziś!

Data dodania: 2016-11-08

Nasza szkoła posiada Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Nie mogliśmy zapomnieć o zdrowych kanapkach, sałatkach i sokach.
W każdej klasie coś się działo pod kątem zdrowego odżywiania i przypominania uczniom, jak ważny jest pierwszy posiłek i pięć porcji warzyw i owoców. 

Zbiórka szczoteczek i past dobiegła końca

Data dodania: 2016-11-07

Zbiórka dla Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio szczotki i pasty do zębów, dobiegła końca. Wszystkie zebrane produkty zostaną wysłane do Fundacji, a następnie trafią do ośrodków misyjnych w Afryce.
O akcjach charytatywnych można przeczytać na stronie Fundacji tutaj.


Śniadanie daje moc!

Data dodania: 2016-11-07

Kolejny raz uczestniczymy w zabawie, choć związana jest ona z bardzo poważnym tematem, jakim jest odżywianie. We wtorek zapraszamy klasy do zdrowego śniadania!

Podsumowanie zbiórki puszek aluminiowych

Data dodania: 2016-11-03

Konkurs międzyklasowy na zbiórkę puszek aluminiowych, który trwał przez ostatni tydzień dobiegł końca. Policzyliśmy zbiory i okazało się, że zebraliśmy łącznie 2070 puszek! Pierwsze miejsce zajęła klasa 3a - zebrała 685 puszek, drugie miejsce klasa 2e - zebrała 339 puszek, trzecie miejsce klasa 3d - zebrała 293 puszki. Gratulujemy zwycięskim klasom, dziękujemy wszystkim zbieraczom!!! Pamiętajmy, że dzięki takim akcjom pomagamy chronić środowisko, zbieramy pieniądze na potrzeby uczniów i szkoły, uczymy się oszczędzania. Oczywiście zbieramy CAŁY ROK, nie tylko puszki, także makulaturę, plastikowe nakrętki, elektro śmieci, baterie, a także rożne przydatne rzeczy dla zwierząt w schronisku. ZAPRASZAMY!

Spacer po najbliższej okolicy

Data dodania: 2016-11-03

26 października reprezentanci kółka historyczno-regionalnego klas młodszych (II-III) oraz starszych (IV-VI) wybrali się ze swoją opiekunką, p. Ireną Małką na pierwszy w tym roku spacer po najbliższej okolicy. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie na naszym osiedlu znajdował się Ośrodek Wypoczynkowy - Mała Wenecja, dlaczego w Gliwicach nie ma Operetki Ślaskiej, Teatru Muzycznego, ale jest Teatr Miejski, gdzie mieszkał poeta Tadeusz Różewicz i kto jest autorem tablicy pamiątkowej na domu, w którym mieszkał. To nie koniec "odkryć" naszych małych historyków, ponieważ okazało się, że w Gliwicach funkcjonowało kiedyś kino Jutrzenka, a niewielka i z pozoru bardzo spokojna rzeczka Ostropka w czasie ulewnego deszczu potrafi sprawić wiele problemów na ulicy Nowy Świat. Dociekliwi uczniowie odwiedzili również cmentarz Wójtowa Wieś. Zapalili znicze na mogile Powstańca Śląskiego i na grobie matki Tadeusza Różewicza, a także odnaleźli mogiłę zamordowanych mieszkańców naszego miasta w styczniu 1945r. Taki niedaleki spacer, a tyle historycznej wiedzy!

Megamisyjczycy ścigają Psotnika

Data dodania: 2016-10-31

Kolejne misje za nami. Nadal ścigamy Psotnika i pomagamy naszym wirtualnym przyjaciołom Kubie i Julce. Podczas ostatnich misji uczyliśmy się razem z nimi, jak należy się poprawnie komunikować, jak pisać SMS, e-mail, a także jak prawidłowo zwracać się do dorosłych i naszych rówieśników. Świetnie się bawiliśmy w czasie tej nauki, graliśmy w kalambury i rozwiązywaliśmy zagadki. Jeszcze wiele misji przed nami, bo Psotnik - wirtualna inteligencja, w wyniku awarii podzielił się na dziewięć części, a my złapaliśmy dopiero drugą z nich.