ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5609482

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Kronika klasy 6b - semestr II

Data dodania: 2016-06-24

Wszystkie kroniki klasowe, począwszy od klasy 4b do klasy 6b, zostały wręczone na pamiątkę absolwentom naszej szkoły w ostatnim dniu roku szkolnego 2015/16. Ich autorką jest wychowawczyni tej klasy przez kolejne trzy lata - pani Irena Małka. Dziękujemy za tak piękną dokumentację z życia klasy!

Kronika klasy 6b - semestr I

Data dodania: 2016-06-24

Kronika klasy 5b - semestr II

Data dodania: 2016-06-24

Kronika klasy 5b - semestr I

Data dodania: 2016-06-24

Kronika klasy 4b - semestr II

Data dodania: 2016-06-24

Kronika klasy 4b - semestr I

Data dodania: 2016-06-24

"MegaMisja"

Data dodania: 2016-06-23

Nasza Szkoła dostała się do MegaMisji! Nakręcony głównie z udziałem klasy 3b filmik, pozwolił nam na zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego programu skierowanego do świetlic szkolnych. Film zgodnie z regulaminem mógł trwać tylko 30 sekund. MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w których działają świetlice. Adresowany jest do nauczycieli świetlic szkolnych oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają w nich czas i uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Głównym celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Program wdraża najmłodszych do bezpiecznego i świadomego użytkowania multimediów, unikania niebezpieczeństw, przestrzegania netykiety i praw autorskich, jak i tworzenia i obrabiania prostych grafik, dźwięków i filmów. W MegaMisji stawia się przede wszystkim na współpracę zespołową uczniów. Wszelkie wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie placówki.
Krótki filmik, który otworzył nam drogę do MegaMisji można obejrzeć na Facebooku.

 

Kibicujemy!

Data dodania: 2016-06-21

Czas mistrzostw w piłce nożnej i nam się udzielił, więc dzisiaj odbył się mecz uczniowie kontra nauczyciele. Cała społeczność szkolna dzielnie kibicowała, a najlepsi, i kibice i zawodnicy, zostali nagrodzeni. Super zabawa, a jednocześnie lekcja gry fair play i  kulturalnego kibicowania. Wygrali oczywiście uczniowie, bo nie mogło być inaczej. W naszej szkole uczniowie zawsze są najważniejsi!

Finał Akademii Kibica

Data dodania: 2016-06-19

W miniony piątek klasa 2b, 2d, 3b i 3c wzięły udział w Finale "Akademii Młodego Kibica". Finał akcji zorganizowany został przez Komendę Policji pod patronatem Prezydenta miasta Gliwice. Akcja sfinalizowana na Stadionie wicemistrza Polski Piasta Gliwice, miała na celu doskonalenie wśród najmłodszych odpowiedniej postawy Kibica, wdrażanie podczas rozgrywek sportowych zasad fair play, jak również wyrabianie nawyków darzenia szacunkiem swoich rywali. W czasie finałowego spotkania
z uczniami gliwickich szkół podstawowych zaprezentowało się
10 zespołów czirliderek. Nasz szkolny zespół czirliderek pod kierunkiem pani Małgorzaty Nowakowskiej zajął
III miejsce, a klasa 3b została uhonorowana tytułem "Najlepsi kibice w Gliwicach". Gratulujemy!

Klub Młodego Odkrywcy

Data dodania: 2016-06-17

Dnia 17 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia
w ramach "Klubu Młodego Odkrywcy". Uczniowie wykonywali doświadczenia "Niewidzialny klej" oraz "Złap bańkę mydlaną". Jak zwykle, było mnóstwo zabawy i śmiechu, ale też nauki poprzez zabawę. Uczniowie próbowali odpowiadać na stawiane im pytania i wyjaśniać przebieg doświadczeń. Pani Krystyna Skrodzka jak zawsze bardzo życzliwie wyjaśniała i zachęcała uczniów do podejmowania wyzwań. Podziękowaliśmy pani Krystynie za całoroczną współpracę
i poprosiliśmy o jej kontynuację w przyszłym roku szkolnym.