ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5609508

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Wiosenna Spartakiada Świetlicowa

Data dodania: 2016-05-24

W dniu dzisiejszym, reprezentanci świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w naszej szkole, wzięli udział w Wiosennej Spartakiadzie Świetlicowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 23. Wróciliśmy z sukcesem, bo zdobyliśmy 3 miejsce! Gratulujemy wygranej, bardzo cieszymy się
z sukcesu!

Sikorki

Data dodania: 2016-05-24

Zapraszamy na stronę naszego zespołu muzycznego "Sikorki, który gdziekolwiek się pojawi, odnosi same sukcesy za swoją działalność. Ostatni sukces to:
I miejsce w kategorii zespołów klas 1-3
III miejsce Radosław Garbiec z kl. 5c - w kategorii solistów klas 4-6
wyróżnienie - THE BLUE JEANS w kategorii zespołów klas 4-6

więcej: kliknij tutaj


„English is cool!”

Data dodania: 2016-05-23

W środę, 18 maja, w naszej szkole, już po raz 15 odbył się Miejski Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH IS COOL!” dla klas 4-6. W tym roku, oprócz reprezentantów naszej szkoły, w konkursie brali udział uczniowie ze szkół: ZSP5, SP8, SP16, SP21, SP38 oraz SP39.
WYNIKI JUŻ WKRÓTCE!

Od Sławięcic do Rudzińca, czyli Powsinogi na rajdzie

Data dodania: 2016-05-23

W czwartek, 19 maja, 7 członków Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego "Powsinogi", pod opieką pani Magdaleny Łapszyńskiej, wzięło udział w 50
JUBILEUSZOWYM RAJDZIE SZLAKAMI POWSTAŃ ŚLĄSKICH.
Piękna, wycieczkowa pogoda, malownicza, ciekawa historycznie trasa rajdu oraz dobre humory sprawiły, że rajd można zaliczyć do bardzo udanych. Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji na blogu!
Kliknij tutaj:
http://skkt-powsinogi.blogspot.com/2016/05/ze-sawiecic-do-rudzinca.html

Festyn

Data dodania: 2016-05-21

Festyn, na który czekaliśmy z niecierpliwością odbył się z wielkim rozmachem! Mnóstwo sportu, który uwielbiamy, w tym trening piłki nożnej z zawodnikami "Piasta", siatkówka, taniec, sztuki walki, liczne zabawy dla dzieci, losy na loterii Biblioteki Miejskiej, cudowne ciasta
w kawiarence, origami, malowanie twarzy, orkiestra dęta KWK "Sośnica", Straż Pożarna, Policja i Straż Miejska, rękodzieło, dmuchany zamek... Przyszło mnóstwo ludzi całymi rodzinami, aby w w ciepłą majową sobotę ciekawie spędzić czas. Festyn zaliczamy do bardzo udanych, dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tak świetnego rezultatu!!!

Spotkanie z Chinami

Data dodania: 2016-05-20

W piątek, dzięki uprzejmości jednego z rodziców z klasy 2a, mieliśmy
w naszej szkole
egzotycznego gościa z Chin. Towarzyszyła mu pani, która opowiedziała nam między innymi o zwyczajach w Chinach
i o chińskiej szkole. Pani Iwona został ubrana w tradycyjny strój z epoki, wysłuchaliśmy legendy o smokach, dowiedzieliśmy się jak trzymać prawidłowo pałeczki przy jedzeniu, jak grać na egzotycznym instrumencie, jak pisać po chińsku cyfry, i że kolor czerwony jest kolorem przynoszącym szczęście. Okazało się, że uczniowie w Chinach nie mają tak długich wakacji jak my, a w szkole są znacznie bardziej zdyscyplinowani. Może nawiążemy współpracę i się wymienimy?

Plebiscyt i III Powstanie Śląskie

Data dodania: 2016-05-20

W tym roku przypada 95 rocznica plebiscytu narodowościowego na Górnym Śląsku i wybuchu III Powstania Śląskiego. W związku z tą rocznicą członkowie kółka historyczno - regionalnego z opiekunem
p. Ireną Małką wyruszyli na spacer po Gliwicach w poszukiwaniu śladów tych wydarzeń. Uczniowie odnaleźli mogiłę powstańców z lat 1919 - 1921 na cmentarzu św. Wojciecha. Zatrzymali się przy SP 20 przy ul. Jana Śliwki, która nosi imię Powstańców Śląskich i gdzie uczył się powstaniec Jerzy Ziętek. Przy ul. Zwycięstwa 59 uczniowie zobaczyli kamienicę, gdzie mieścił się Polski Komitet Plebiscytowy w latach 1920 - 1921. Zatrzymali się także na ul. Dworcowej, przy tablicy pamiątkowej Wincentego Styczyńskiego - lekarza, który został zamordowany przez Niemców w 1922 r.
Zachęcamy wszystkich do spacerów po naszym mieście w poszukiwaniu ciekawych śladów przeszłości naszego miasta!

Moja mała ojczyzna

Data dodania: 2016-05-19

Uczniowie klas piątych przygotowali wystawę dla całej społeczności szkolnej na holu drugiego piętra, dzięki której można zapoznać się
z historią kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach oraz
z wydarzeniami, które towarzyszyły pobytowi polskiego króla Jana III Sobieskiego w naszym mieście i w klasztorze przy powyższej świątyni. Nasze miasto Gliwice ma piękną historię!

Odpoczywanie przez mobilne czytanie

Data dodania: 2016-05-16

Kolejny świetny pomysł naszej pani Beaty z biblioteki. Otworzyła dla nas Mobilny Kącik Czytania! Na przerwach można było przysiąść i posłuchać wierszy Jana Brzechwy, które czytali dla nas nasi starsi koledzy. Mamy nadzieję, że Kącik Mobilnego Czytania będzie działał jak najczęściej! Na razie przez tydzień, który jest Tygodniem Bibliotek. Pozdrawiamy Panią Beatę!

Rok 2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

Data dodania: 2016-05-16

Z tej okazji w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Plastyczny, inspirowany fragmentem książki H. Sienkiewicza "W pustyni
i w puszczy". Konkurs adresowany był do uczniów klas drugich, a jego organizatorki: p. wicedyrektor Karina Wódkowska-Semik, p. Ewelina Paluch, p. Renata Linek-Nowakowska i p. Irena Ciosk zaprosiły do jury między innymi doradcę metodycznego i konsultanta edukacji wczesnoszkolnej - panią Halinę Olbińską. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Trzymamy kciuki za piękne prace i ich wykonawców!