ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5609507

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Bank w szkole

Data dodania: 2016-04-27

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z bankiem PKO BP I/O
w Gliwicach i promuje oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności.
To opłacalna inwestycja, ponieważ uczy dzieci szacunku do pieniądza, umiejętności gospodarowania posiadanymi środkami, a na dodatek jest korzystnie oprocentowana. W środę w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki banku, panią Martę Watołę i panią Barbarę Dudzicz, które przygotowały dla dzieci prezentację na temat banku. Uczniowie klasy Ie, IIc i IIIb poznali bankowe pojęcia, mogli policzyć pieniądze
w liczarce, pooglądać kolekcjonerskie okazy monet. To była bardzo dorosła lekcja!

Spotkanie Pokoleń

Data dodania: 2016-04-25

W dniu dzisiejszym, 25 kwietnia, delegacja naszej szkoły na czele
z panią dyrektor Joanną Łomnicką-Łakomy uczestniczyła
w uroczystościach "Spotkanie Pokoleń", na terenie Cmentarza Centralnego. Jak co roku, Spotkanie Pokoleń jest organizowane dla uczczenia więźniów zamordowanych w Gliwickich filiach hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau oraz ofiar Marszu Śmierci zamordowanych
w styczniu 1945r. przez konwojentów SS.
Pomiędzy 17, a 21 stycznia 1945r. przeprowadzono ewakuację więźniów z hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Ogółem ewakuowano około 56 tys. więźniów, z których około 14 tys. poprowadzono trasą: Oświęcim – Tychy – Gliwice. W Gliwicach w pierwszej kolejności ewakuowano więźniów
z czterech gliwickich podobozów KL Auschwitz. Do opuszczonych baraków skierowano więźniów docierających do miasta w pieszych kolumnach z Oświęcimia. Po dotarciu do Gliwic, kolumny więźniów przechodziły dzisiejszymi ulicami Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Wrocławską, Daszyńskiego, Rybnicką, Jagiellońską i Franciszkańską. W Gliwicach przeformowano piesze kolumny i załadowano do otwartych wagonów towarowych, którymi wywożono więźniów na zachód. 

Podsumowanie zbiórki puszek aluminiowych

Data dodania: 2016-04-22

Zakończyliśmy konkurs na zbiórkę puszek w klasach, w ciągu jednego tygodnia. Zebraliśmy 2285 puszek! Gdyby każdego tygodnia udało się zebrać tyle puszek, to w ciągu roku szkolnego byłoby ich 86830! Najwięcej puszek zebrała klasa Ia - 578 puszek, drugie miejsce zajęła klasa III a - 384 puszki, trzecie miejsce klasa IId - 371 puszek. Serdecznie gratulujemy! Poza konkursem puszki zbieramy cały rok!

Szyjemy Misia Bzika!

Data dodania: 2016-04-23

Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do ogólnoszkolnej akcji szycia misia Bzika, który, mamy nadzieję, będzie hitem tegorocznego festynu osiedlowego: "Mam bzika na punkcie Sikornika". Festyn odbędzie się w dniu 21 maja w godzinach 10:00 - 15:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 23. Misie można uszyć na podstawie szablonu lub według własnego projektu, z dowolnych materiałów.

22 kwietnia - Święto Ziemi - prezentacja mody ekologicznej

Data dodania: 2016-04-22

Dzisiejszy dzień uczciliśmy pokazem mody ekologicznej, przygotowanej na konkurs przez uczniów. Zmieniliśmy nieco zasady konkursu, ze względu na to, że nie wszystkie klasy miały po trzech kandydatów do prezentacji. Niektóre stroje prezentowały się szczególnie ciekawie! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszym konkursie!

Sikorki w Warszawie!

Data dodania: 2016-04-20

Szkolny zespół wokalny "Sikorki" był na swojej pierwszej wycieczce edukacyjnej w Warszawie. W ciągu dwudniowego pobytu nasi mali artyści uczestniczyli w warsztatach wokalnych z warszawskim chórem dziecięcym "Mille Voci" i zwiedzały stolicę.
Więcej informacji na szkolnej stronie "SIKOREK". Zapraszamy!

Saperzy w szkole

Data dodania: 2016-04-19

16 kwietnia obchodzimy Święto Wojsk Inżynieryjnych, ustanowione w 1946r. na pamiątkę sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej. Wojska tego rodzaju stanowią ok. 8% Sił Zbrojnych naszego kraju. Ich działania utożsamia się z saperami, choć to nie oddaje ich rzeczywistego charakteru i misji. Dzisiaj mieliśmy okazję poznać nieco sprzętu, jakim dysponują oraz posłuchać na czym polega praca sapera. Spotkanie to stało się również okazją do rozmowy w klasach, na poziomie odpowiednim dla wieku dzieci, na temat różnych zagrożeń współczesnego świata.

Moda ekologiczna - najciekawszy strój

Data dodania: 2016-04-15

Świętując Dzień Ziemi 22 kwietnia, zapraszamy uczniów klas I - VI
do indywidualnego przygotowania i zaprezentowania stroju
z wykorzystaniem surowców wtórnych (papier, reklamówki foliowe, butelki, puszki, nakrętki, itp.). W dniu 22 kwietnia z każdej klasy zostaną wyłonione trzy osoby, które wezmą udział w finale konkursu. Finaliści zaprezentują wszystkim swoje stroje w dniu 25 kwietnia.
Zapraszamy!!!

Konkurs

Data dodania: 2016-04-15

W związku z obchodami Dni Ziemi, zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym - która klasa zbierze najwięcej aluminiowych puszek
po napojach (prosimy o zgniecenie), w czasie 1 tygodnia,
tj. 18 - 22 kwietnia br.
Zwycięskie klasy wyłonimy na poziomie klas I - III oraz IV - VI. Zapraszamy!!!

Dzień bezpieczeństwa na stacji

Data dodania: 2016-04-15

Firma „Shell” już po raz 10 obchodzi Dzień Bezpieczeństwa. Z tej okazji, 13 kwietnia, na stację paliw Shell przy ulicy Rybnickiej, została zaproszona klasa 5b wraz z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję wysłuchać poruszających zwierzeń członków Klubu Abstynenta „Krokus” w Gliwicach i podyskutować o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol i inne używki. Drugą część spotkania wypełniła prezentacja ambitnego projektu „SMART POWER”, realizowanego przez studentów Politechniki Śląskiej i wspieranego przez firmę Shell. Szczegóły projektu: https://www.facebook.com/SmartPowerPolSl/info/?tab=page_info
Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był udział w konkursach i możliwość wygrania bonów do zrealizowania na stacji Shell.
Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a dzieci dostały na pamiątkę kubki-reklamówki stacji.