ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5895811

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Szyjemy Misia Bzika!

Data dodania: 2016-04-23

Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do ogólnoszkolnej akcji szycia misia Bzika, który, mamy nadzieję, będzie hitem tegorocznego festynu osiedlowego: "Mam bzika na punkcie Sikornika". Festyn odbędzie się w dniu 21 maja w godzinach 10:00 - 15:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 23. Misie można uszyć na podstawie szablonu lub według własnego projektu, z dowolnych materiałów.

22 kwietnia - Święto Ziemi - prezentacja mody ekologicznej

Data dodania: 2016-04-22

Dzisiejszy dzień uczciliśmy pokazem mody ekologicznej, przygotowanej na konkurs przez uczniów. Zmieniliśmy nieco zasady konkursu, ze względu na to, że nie wszystkie klasy miały po trzech kandydatów do prezentacji. Niektóre stroje prezentowały się szczególnie ciekawie! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszym konkursie!

Sikorki w Warszawie!

Data dodania: 2016-04-20

Szkolny zespół wokalny "Sikorki" był na swojej pierwszej wycieczce edukacyjnej w Warszawie. W ciągu dwudniowego pobytu nasi mali artyści uczestniczyli w warsztatach wokalnych z warszawskim chórem dziecięcym "Mille Voci" i zwiedzały stolicę.
Więcej informacji na szkolnej stronie "SIKOREK". Zapraszamy!

Saperzy w szkole

Data dodania: 2016-04-19

16 kwietnia obchodzimy Święto Wojsk Inżynieryjnych, ustanowione w 1946r. na pamiątkę sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej. Wojska tego rodzaju stanowią ok. 8% Sił Zbrojnych naszego kraju. Ich działania utożsamia się z saperami, choć to nie oddaje ich rzeczywistego charakteru i misji. Dzisiaj mieliśmy okazję poznać nieco sprzętu, jakim dysponują oraz posłuchać na czym polega praca sapera. Spotkanie to stało się również okazją do rozmowy w klasach, na poziomie odpowiednim dla wieku dzieci, na temat różnych zagrożeń współczesnego świata.

Moda ekologiczna - najciekawszy strój

Data dodania: 2016-04-15

Świętując Dzień Ziemi 22 kwietnia, zapraszamy uczniów klas I - VI
do indywidualnego przygotowania i zaprezentowania stroju
z wykorzystaniem surowców wtórnych (papier, reklamówki foliowe, butelki, puszki, nakrętki, itp.). W dniu 22 kwietnia z każdej klasy zostaną wyłonione trzy osoby, które wezmą udział w finale konkursu. Finaliści zaprezentują wszystkim swoje stroje w dniu 25 kwietnia.
Zapraszamy!!!

Konkurs

Data dodania: 2016-04-15

W związku z obchodami Dni Ziemi, zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym - która klasa zbierze najwięcej aluminiowych puszek
po napojach (prosimy o zgniecenie), w czasie 1 tygodnia,
tj. 18 - 22 kwietnia br.
Zwycięskie klasy wyłonimy na poziomie klas I - III oraz IV - VI. Zapraszamy!!!

Dzień bezpieczeństwa na stacji

Data dodania: 2016-04-15

Firma „Shell” już po raz 10 obchodzi Dzień Bezpieczeństwa. Z tej okazji, 13 kwietnia, na stację paliw Shell przy ulicy Rybnickiej, została zaproszona klasa 5b wraz z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję wysłuchać poruszających zwierzeń członków Klubu Abstynenta „Krokus” w Gliwicach i podyskutować o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol i inne używki. Drugą część spotkania wypełniła prezentacja ambitnego projektu „SMART POWER”, realizowanego przez studentów Politechniki Śląskiej i wspieranego przez firmę Shell. Szczegóły projektu: https://www.facebook.com/SmartPowerPolSl/info/?tab=page_info
Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był udział w konkursach i możliwość wygrania bonów do zrealizowania na stacji Shell.
Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a dzieci dostały na pamiątkę kubki-reklamówki stacji. 

Nauczyciele z pasją

Data dodania: 2016-04-13

W naszej szkole nie brakuje nauczycieli, którzy mają swoje zainteresowania, wykraczające poza mury szkoły. Mogą swoją pasją zarażać uczniów, jeśli tylko będą chętni. Pan Kamil Stęplowski, nauczyciel wuefu w naszej szkole, opowiadał dzieciom o szkółce żeglarskiej, w której jest kapitanem sportowym, trenerem i członkiem zarządu Klubu Wodnego Garland LOK Gliwice - Polska. Okazuje się, że już najmłodsze dzieci mogą pływać na jachcie klasy Optimus. Zapraszamy!

"EuroWeek - Szkoła Liderów"

Data dodania: 2016-04-11

W dniach 6 - 10 kwietnia 34 uczniów  z klas IV - VI brało udział w obozie szkoleniowym "EuroWeek - Szkoła Liderów", organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w Międzygórzu. Obóz dostarczył nam wielu atrakcji. Zajęcia, w których braliśmy udział, prowadzone były
w języku angielskim i nie tylko. Poznając wolontariuszy z różnych zakątków świata, którzy mieli z nami "lekcje", mieliśmy okazję poznać podstawowe zwroty także w innych językach na przykład w języku hiszpańskim.
Wolontariusze nauczyli nas piosenek, tańca, odkryli nasze pokłady twórczości i kreatywności. Przygotowaliśmy wiele prezentacji, scenek i braliśmy udział w dużej ilości zabaw. Było bardzo wesoło i twórczo - jednym słowem fantastycznie!
Jeśli tylko będzie możliwość, w następnym roku szkolnym znowu weźmiemy udział w tym projekcie. 

SKO w naszej szkole

Data dodania: 2016-04-10

Za działalność SKO w naszej szkole otrzymaliśmy w zeszłym roku szkolnym nagrodę III stopnia. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji konkursowej:)