ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5895808

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Gliwickie Targi Edukacyjne

Data dodania: 2016-04-08

W dniu dzisiejszym klasy szóste zapoznały się z ofertą gliwickiej oświaty. W Hali Sportowej "Górne Wały" przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11, odbyły się Gliwickie Targi Edukacyjne, organizowane przez GOM, we współpracy z Miastem Gliwice. Uczniowie mogli obejrzeć stoiska wystawiennicze gliwickich szkół i porozmawiać
w punktach konsultacyjnych. Szóstoklasiści odwiedzili również Gimnazjum nr 15, w którym odbywały się w dniu dzisiejszym dni otwarte. Niedługo już trzeba będzie podjąć decyzję o wyborze nowej szkoły!

Dni otwarte w naszej szkole

Data dodania: 2016-04-05

Dnia 5 kwietnia w naszej szkole odbyły się \"Dni Otwarte\". Bardzo dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za odwiedziny. Dzieci bardzo twórczo i chętnie pracowały. Do zobaczenia w pierwszej klasie!

Pozytywni - sadzimy drzewko

Data dodania: 2016-04-04

Zgodnie z ideą Kampanii - POZYTYWNI.GLIWICE.PL, nasze szkolne liderki: Natalia i Nikola wraz z koleżankami z klasy 6b i 5b, z pomocą pana Janka zasadzili dzisiaj POZYTYWNE DRZEWKO.
Drzewko POZYTYWNYCH to grab, a zasadzenie go na terenie placówki ma być symbolem poszanowania dla przestrzeni naszego Miasta.

Witamy wiosnę... nareszcie!

Data dodania: 2016-04-04

Nie przywitaliśmy się z wiosną należycie. Aż do dziś! Czekaliśmy na sprzyjającą aurę. Piękne słońce od rana pozwoliło wyjść na boisko klasom młodszym, które już od 21 marca czekały z plakatami
i okrzykami na cześć najpiękniejszej pory roku. Oto jeden z okrzyków, przygotowany przez klasę 2b.

"Druga be, druga be, dzisiaj zimie mówi NIE!
I wesoło już od rana wita wiosna rozśpiewana.
Żółte słonko jasno świeci i uśmiecha się do dzieci.
Śpiewają też ptaszki, prosimy o oklaski!"

Prima aprilis w bibliotece

Data dodania: 2016-03-31

Pierwszego kwietnia działy się w bibliotece przedziwne rzeczy. Odwiedziły nas naukowe sławy, doszło do głosu biblioteczne podziemie... Więcej na -> stronie biblioteki Zapraszamy! ;-)

Szkolny konkurs o kotach

Data dodania: 2016-03-31

W dniu 31 marca wręczone zostały nagrody dla uczestników i laureatów szkolnego konkursu plastycznego z okazji dnia kota, który zorganizowany został przez nauczycieli świetlicy w Szkole Podstawowej nr 41. Prace wykonane przez dzieci podziwiać można na wystawie przy wejściu do szkoły. Nagrody dla zwycięzców zakupione zostały ze środków Rady Rodziców oraz przekazane przez sponsorów, za co serdecznie dziękujemy. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy 2d, Zuzanna Warwas, drugie - Dawid Załubski z klasy 3b, a trzecie Karolina Jerzowska z klasy 1b. Brawo!

Wygrana w konkursie wiedzy o naszym mieście!

Data dodania: 2016-03-30

Niedawno informowaliśmy o eliminacjach do konkursu, a dziś możemy się pochwalić I miejscem, zdobytym w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Gliwicach im. Edmunda Całki "Gliwice - moje miasto". Wywalczyli je Wiktoria Kostelecka z kl. IIIa i Paweł Łobozek z kl. IIIc. Gratulujemy sukcesu!

Origami modułowe

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja warsztatów origami, prowadzonych przez panią Agnieszkę Lanuszny. W zajęciach udział wzięły uczennice klasy 6b, Julia Rólka, Wiktoria Nowara i Paulina Wójcik. Uczestniczki warsztatów poznały metodę składania przestrzennego origami modułowego i sposób łączenia modułów ze sobą. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach. Brawo dziewczyny!

Wspólny spacer uczniów klas trzecich i szóstych

Data dodania: 2016-03-23

Uczniowie klas trzecich, przygotowujący się do międzyszkolnego konkursu "Gliwice - moje miasto",  zwiedzali Śródmieście Gliwic wspólnie z członkami kółka historyczno - regionalnego. Uczniowie klasy szóstej mieli okazję podzielić się wiedzą z młodszymi kolegami na temat naszego miasta. A tej im nie brakuje, dość przypomnieć, że Nikola, Ewa i Filip zajęli w listopadzie I miejsce w konkursie o Gliwicach
dla kl. IV - VI, który odbył się w SP 39.
Obie grupy wzięły również udział w lekcji muzealnej w Willi Caro, "Maszyny, które zmieniły świat". Po zakończeniu lekcji uczniowie młodsi mieli okazję zmierzyć się ze starszymi w  przygotowanych zabawach edukacyjnych. Trzecioklasiści dzielnie stawili czoła starszym kolegom. Gratulujemy! 

Światowy Dzień Wody

Data dodania: 2016-03-22

Około 70% naszego ciała to woda. Woda to źródło i podstawa życia. Bez jedzenia człowiek wytrzyma teoretycznie 3 tygodnie, bez picia - trzy dni. Oszczędzajmy wodę, bo bez niej, na świecie co roku umiera 3 i pół miliona ludzi. 3% ludzi cierpiących z braku wody pochodzi z Europy, 53% z Azji, 38% z Afryki. Albo idziesz do szkoły, albo po wodę... Kryzys wody może dotknąć każdego z nas. Za 20 lat ilość wody przypadająca na jednego mieszkańca naszej planety zmniejszy się o 1/3. Woda to skarb, pamiętajmy o tym!