Powsinogi uruchamiają nogi

Data dodania: 2021-06-15

Dawno nie było wieści o Powsinogach. Mają się dobrze, choć zatęskniły za swoimi eskapadami. Nie było wolno, więc cierpliwie czekały. No i wczoraj wreszcie wybrały się z przewodnikiem na wieżę widokową kościoła Wszystkich Świętych. Ze swoimi opiekunkami, panią Zosią i panią Magdą. I bardzo polecają taką wycieczkę.
TUTAJ

Leśny Park Niespodzianek - wycieczka klasy 1b i 4a

Data dodania: 2021-06-15

Piękny słoneczny dzień i bliskie spotkanie ze zwierzętami w naturalnym środowisku leśnym. Wymarzona wycieczka edukacyjna dla uczniów. A niespodzianki? I owszem, lot sokoła, możliwość karmienia zwierząt, bajkowa ścieżka edukacyjna... No i plac zabaw, świeże powietrze i piękne otoczenie Beskidu Śląskiego. A do tego pyszne jedzonko z grilla :) Szkoda, że tylko jeden dzień... Z uczniami były panie wychowawczynie, Beata Łakomska i Ewa Garczyńska oraz pani Małgosia Nieroda. To byłą bardzo udana wycieczka!

Drzewo Roku

Data dodania: 2021-06-14

Na Wilczych Dołach rośnie dąb... Niejeden, ale ten jest szczególny. Ma grubo ponad sto lat. Rośnie w miejscu które niestety, w niedługim czasie może stracić swój dziki urok... Dąb dostał swoje imię, Joshua Tree. Ma szansę zostać drzewem roku, pod warunkiem, że otrzyma dostateczną ilość głosów. Czyli bardzo dużo... W czasach, gdy przez bezmyślność człowieka giną najstarsze dęby, pamiętające czasy pierwszych królów Polski, my możemy wyróżnić drzewo, rosnące bardzo blisko nas. Może nie najstarsze, ale za to nasze.
Zatem głosujmy! TUTAJ
Głosowanie należy potwierdzić mailem, i można oddać tylko jeden głos z jednego adresu.

Kolejne dobre wieści sportowe

Data dodania: 2021-06-11

W finale Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w koszykówce 3x3 dziewcząt w Katowicach, nasze dziewczyny, trzy Julki, to jest: Julka Jeżewska, Julka Łuczycka i Julka Arent oraz Monika Różankowska zdobyły 3 miejsce! Gratulacje dla drużyny pod kapitańskim dowództwem Julki Jeżewskiej, oraz dla pana trenera Błażeja!

Książki wracają na swoje miejsce

Data dodania: 2021-06-11

W Muzeum Śląskim

Data dodania: 2021-06-10

Sceneria byłej kopalni Katowice i Muzeum Śląskie, to klimatyczne miejsce, które dziś odwiedzili uczniowie klas siódmych naszej szkoły. W murach muzeum siódmoklasiści dokonali analizy dzieła plastycznego na podstawie fachowych wskazówek i własnej obserwacji. Podziwiali dzieła sztuki współczesnej i dawnej, sztuki sakralnej, teatralnej, oraz zabytków pochodzących z epoki PRL-u. Uczniowie wykazali się zainteresowaniem i dyscypliną, która została bardzo pozytywnie oceniona przez pracowników muzeum. :) Organizatorką wycieczki była nauczycielka plastyki i pedagog szkolny, pani Ewelina Paluch.

"Memory Master"

Data dodania: 2021-06-09

Jak co roku, uczniowie klas 4-8 mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego "MEMORY MASTER". Tym razem odbyła się jedynie sesja jesienna konkursu, wyjątkowo online, i wzięło w niej udział 30 uczniów i uczennic naszej szkoły. Z powodu pandemii i długich miesięcy nauki zdalnej, dopiero w ostatnich dniach nastąpiło wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom. Szkolną koordynatorką konkursu była pani Magdalena Łapszyńska. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, ale szczególnie zdobywcom tytułów laureata II i III stopnia oraz wyróżnionym, a takich osób mamy całkiem sporo!

Minisiatkówka

Data dodania: 2021-06-08

Nasza reprezentacja szkolna siatkarek nie odpoczywa po niedawnych mistrzostwach! W dniu dzisiejszym dziewczyny zajęły 7 miejsce w Finałach Igrzysk Dzieci województwa śląskiego! Wielkie brawa dla dziewczyn, które walczyły z mocą i sercem, na 120% swoich możliwości. Ogromny potencjał naszej drużyny to:
Julka Arent, Marysia Turowska, Zosia Trzaska, Ola Emerle, Wiktoria Nowak, Julka Jeżewska, Anastazja Kurzok, Amelka Brodnicka i Zuzia Zajdel.
BRAWO!!! Również dla pana trenera Kamila:)

Wyniki międzyszkolnego konkursu angielsko - fotograficznego

Data dodania: 2021-06-08

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Angielsko-Fotograficznego "Diary of pandemic days"

Na konkurs wpłynęły prace z wielu gliwickich szkół. Podczas oceny prac jury brało pod uwagę:
- poprawność językową,
- zgodność pracy z tematem
- ukazanie życia w Gliwicach podczas pandemii,
- jakość fotografii wykonanych przez uczestników,
- estetykę całej pracy,
- wykorzystanie formy pamiętnika.

Autorzy nagrodzonych prac w sposób kreatywny i ciekawy przedstawili swoją perspektywę sytuacji pandemii, w której się wszyscy znaleźliśmy. Ukazali zmiany jakie zaszły, zarówno w ich życiu prywatnym, jak i w naszym mieście.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria klasy 4-5

1 miejsce: Mateusz Stola (ZSP 12)
2 miejsce: Nina Nalepa (ZSP 12)
3 miejsce: Krzysztof Czorny (Filomata)

wyróżnienie: Karolina Foit (Filomata)

Kategoria klasy 6-8

1 miejsce: Hanna Bucher (SP 13)
2 miejsce: Gloria Setkowicz (ZSP 15)
3 miejsce: jury nie przyznało nagrody

wyróżnienie: Hanna Nowicka (ZSP 15)

Serdecznie gratulujemy!:)

Zachęcamy do obejrzenia wybranych fragmentów nagrodzonych prac konkursowych.

Nagrody będzie można odebrać w portierni szkoły ZSP 15 od dnia 21.06.2021.

Historia w naszej pamięci

Data dodania: 2021-06-07

"Narody tracąc pamięć, tracą życie". Ta znana sentencja nabiera szczególnego znaczenia w miejscach związanych z historią naszego kraju. Takim miejscem jest były niemiecki, nazistowski obóz zagłady AUSCHWITZ-BIRKENAU, który w ubiegłym tygodniu zwiedzali uczniowie klas ósmych.
Poruszające zdjęcia mówią same za siebie.

« 1 2 3 ...81 »