Konkurs na wiosenną kreatywność

Data dodania: 2022-04-28

Mamy już wyniki wiosennego konkursu na najbardziej kreatywną fryzurę i wiosenny kostium! W  kategorii klas młodszych - jury, po burzliwych obradach postanowiło nagrodzić wszystkie klasy, ze względu na pomysłowość oraz ilość uczniów, którzy zechcieli wziąć udział w zabawie. Natomiast w kategorii klas starszych, pierwsze miejsce zostało przyznane klasie 6a, drugie miejsce klasie 4c, trzecie miejsce, równorzędnie: klasie 4b oraz 7c. Po majowej, krótkiej przerwie, zostaną ogłoszone wyniki w kategorii indywidualnej oraz zostaną przekazane nagrody. Pomysłodawczyniami konkursu były panie: Małgorzata Nieroda i Ewelina Baranowska. Dziękujemy za udział w zabawie!!!

Nasi mistrzowie sztuki

Data dodania: 2022-04-25

Nie trzeba być Van Goghiem, żeby stworzyć dzieło na miarę mistrza. Sami spójrzcie:) Autorami dzieł są uczniowie klas czwartych, a wykonane zostały one na zajęciach z plastyki, z panią Eweliną Paluch. Jesteśmy pełni podziwu dla naszych szkolnych talentów!

Zakończenie zbiórki puszek

Data dodania: 2022-04-23

Na dzień 22 kwietnia ogłosiliśmy zakończenie zbiórki aluminiowych puszek. Uzbieraliśmy ich całkiem sporo,bo aż 7162 sztuki! Gratulujemy wytrawnym zbieraczom, którzy zapracowali na sukcesy swoich klas ;)

klasa 8b - 60 sztuk

Wiosna na głowie

Data dodania: 2022-04-22

Choć pierwszy dzień wiosny za nami, to dzisiaj właśnie uczniowie przyszli do szkoły w wiosennych strojach. Okazją był Światowy Dzień Ziemi, przypadający na 22 kwietnia. Pogoda na oknem nie nastrajała słonecznie, ale słońce na buziach i wiosna na głowach, a może także w głowach:) cieszyły nasze oczy. Pomysłodawczyniami akcji były panie Małgorzata Nieroda i Ewelina Baranowska, a w jej ramach dzieci brały udział w konkursie na najciekawsze przebranie wiosenne. Kto zwyciężył, tego jeszcze nie wiemy, ale zapraszamy do filmiku autorstwa pani Beaty Haładus:)

Akcja godna braw

Data dodania: 2022-04-22

Cztery sympatyczne czwartoklasistki - Lila, Zuzia, Mila i Lena, poruszone wojną na Ukrainie, postanowiły wyrazić swoje wsparcie najmłodszym uchodźcom, uczęszczającym od niedawna do naszej szkoły. Zrobiły to w sposób absolutnie wyjątkowy! Zorganizowały własny punkt sprzedaży domowej lemoniady i cały dochód postanowiły przeznaczyć na zakup upominków dla swoich ukraińskich koleżanek i kolegów.
Jeżeli ktoś z Państwa pamięta to wydarzenie i na naszej osiedlowej alejce dał się namówić na zakup kubeczka lemoniady, to może poczuć się sponsorem tej niezwykłej inicjatywy!
Upominki – słodycze i szkolne drobiazgi już rozdane. Obdarowane zostały nimi wszystkie dzieci z Ukrainy, z klas1-3. I te, które przyjechały do nas po wybuchu wojny i te, które są z nami dłużej. Bo przecież każdy, niezależnie od tego w jakich okolicznościach znalazł się w naszym kraju, zostawił na Ukrainie swoich bliskich, o których los się niepokoi.
Dziewczynki, jesteście WSPANIAŁE. Podziwiamy Was za wrażliwość i wielkie serca. Jesteśmy z Was dumni. ❤️

Warsztaty ceramiczne

Data dodania: 2022-04-22

W ciekawych warsztatach ceramicznych wzięli udział uczniowie uczęszczający do świetlicy opiekuńczo-wychowawczej przy naszej szkole. 17 marca odbyło się pierwsze spotkanie, na którym dzieci lepiły z gliny kształt kubka, a we wtorek odbyło się drugie spotkanie, gdzie można było swój kubek pomalować. Jeszcze tylko gliniane cudeńka zostały wypalone w gorącym piecu i już jako piękne rękodzieła trafiły do dzieci z powrotem! Polecamy Pracownię SD Ceramika w Gliwicach, bo właśnie tam skorzystaliśmy z warsztatów, na których byliśmy z panią pedagog, Eweliną Paluch i panią Beatą Kaczorowską Małyszko. Dziękujemy!

Witajcie w Polsce

Data dodania: 2022-04-20

Po świętach powitaliśmy w szkole kolejnych uczniów z Ukrainy. Od początku konfliktu zbrojnego przybyło do nas blisko trzydzieścioro dzieci z ogarniętych wojną rejonów tego kraju. Dla każdego ucznia mamy przygotowany pakiet powitalny z przyborami szkolnymi, słodyczami i maskotką. Takie małe promyczki słońca, które pomogą przebrnąć przez niełatwy czas wielkich zmian i może choć trochę umilą naszym gościom pierwsze dni w nowej rzeczywistości.

Kurczaki idą do Seniorów

Data dodania: 2022-04-14

Wielkanocne kurczaki, kolorowe ptaszki i uśmiechnięte jajeczka nie mogły już doczekać się, kiedy odwiedzą seniorów naszego osiedlowego Domu Opieki Społecznej. W środę wolontariusze zanieśli kolorowe ozdoby z życzeniami płynącymi z serca, aby przypomnieć, że pamiętamy i dzielimy się tym, co dobre. Mamy nadzieję, że nasze prace przyniosą odrobinę świątecznej radości. Wesołych Świąt!

Wiosenne origami

Data dodania: 2022-04-12

Podczas pierwszych, chłodnych, wiosennych dni, dzieci z 3 grupy świetlicowej zajmowały się wykonaniem origami. Zwykła, biała lub kolorowa kartka, w magiczny sposób zamieniała się w zajączka, baranka, kurczaczka. Wylatywały motylki i wyskakiwały zielone, duże i małe żabki, które potem wzięły udział w zawodach na najdalszy skok. Oprócz świetnej zabawy i satysfakcji, składanie papieru w różne wzory rozwija wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, a dla dzieci jest świetnym sposobem na czas po lekcjach.

Utalentowana Zuzia

Data dodania: 2022-04-12

Nie brakuje w naszej szkole uczniów szczególnie uzdolnionych. Bardzo chcielibyśmy kiedyś w przyszłości usłyszeć o Zuzi Kościelnej, której filmiki już mogliśmy podziwiać, a teraz możemy podziwiać jej prace plastyczne. Zdolności naszej szóstoklasistki godne są podziwu i naszych kciuków, które trzymamy za niewątpliwe sukcesy! Dodać należy, że Zuzia jest również wzorową uczennicą i lubianą koleżanką:) Wystawę prac Zuzi zorganizowała pani Małgorzata Nieroda:)

« 1 2 3 ...96 »