ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5176312

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Na stadionie Piasta

Data dodania: 2023-05-17

Wycieczka na stadion, niekoniecznie mecz, może być bardzo interesująca. Wejście do miejsc, do których zazwyczaj kibice wejść nie mogą, pobyt w sali konferencyjnej, szatniach piłkarzy, oraz innych, ciekawych miejsc, to przeżycie, którego doświadczyli uczniowie z klasy 2b, a zdjęcia pozostaną niezapomnianą pamiątką. Na wycieczkę zaprosili dzieci: pani Irena Ciosk i pan Mateusz Płowiec. Super! 

Bank gościem w szkole

Data dodania: 2023-05-17

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w szkole przedstawicielki Banku Polskiego, I Oddziału w Gliwicach, mieszczącego się przy ulicy Dworcowej. Trzy miłe panie: Anna Babko-Stobiecka, pełniąca funkcję kierownika, oraz Joanna Górniak i Anna Jędrzejowska-Dec, opiekunki bankowe, spotkały się z uczniami klas pierwszych. Na dwóch spotkaniach z klasą 1a i 1b, dzieci poznały tajniki bankowości, środki płatnicze obowiązujące w Polsce, zobaczyły, w jaki sposób przelicza się banknoty i monety, rozpoznaje pieniądze sfałszowane i oszczędza środki, których nie ma potrzeby wydawać w danym momencie. Dzisiejsze lekcje bankowości bardzo się dzieciom podobały i niezmiernie jesteśmy wdzięczni za poświęcony nam czas. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy szkoły z PKO BP, na bazie której, przy naszej szkole funkcjonuje Szkolna Kasa Oszczędności. Opiekunką SKO jest pani Barbara Plecińska, do które można zgłosić się, aby założyć konto uczniowskie albo porozmawiać na temat SKO. Zapraszamy!

Sadzonki w ogródku

Data dodania: 2023-05-11

Z okazji Święta Ziemi nasi młodsi uczniowie zaangażowali się w przyrodnicze działania. Wszyscy uczniowie klas 1-3 posadzili cebulki kwiatowe i posiali nasionka do wielkich donic, a potem pięknie się roślinkami opiekowali. Nadszedł czas, aby sadzonki zmieniły swoje miejsce i powędrowały do szkolnego ogródka. Tam będzie się nimi opiekowało słońce i deszcz, a my będziemy doglądać, czy wszystko w porządku. Lekcje przyrody w naturze, które zorganizowały panie: Małgorzata Rochoń i Sylwia Cicha, we współpracy z wychowawcami klas, to najlepszy sposób na działania proekologiczne dla naszych uczniów.Tydzień bibliotek

Data dodania: 2023-05-06

Dzisiaj, 8 maja, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to obchodzone jest od 1985 roku i rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W tym roku towarzyszy mu hasło:
Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”
Szkolna biblioteka będzie świętować przez cały tydzień. Będą konkursy, zabawy słowne i nie zabraknie oczywiście czytania….Więcej informacji w bibliotece!
Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Witamy nowe Powsinogi

Data dodania: 2023-05-04

Serdecznie witamy nowych członków Powsinóg! Zostali nimi: Zuzia, Michał oraz najmłodszy - Bartek. Zapraszamy kolejnych chętnych, którzy są gotowi na przygody z nami. Zwłaszcza uczniów od klasy czwartej, choć przykład drugoklasisty Bartka odbiega od tego schematu. Jak widać, determinacja i zapał to najbardziej cenione w powsinogowym zespole cechy:)
Zapraszamy na blog Powsinóg TUTAJ

Goście w bibliotece

Data dodania: 2023-04-27

W środę w bibliotece szkolnej mieliśmy gości - przedszkolaki z grupy "Wesołe Skrzaty" przyszły na zajęcia czytelniczo-warsztatowe. Pani Bożenka przeczytała gościom opowieść o Kubusiu Puchatku, a potem zaprosiła dzieci do ćwiczeń ruchowych. Dzieci chętnie wzięły udział w rozmowie i z zaangażowaniem odpowiadały na pytania. Wszystkich ucieszyły pamiątkowe zakładki i kubusiowe kolorowanki. W zajęciach warsztatowych pomagały pani Bożence Ewa i Justynka z klasy czwartej. Dziękujemy pięknie za miłą wizytę i zapraszamy ponownie:)

Dzień Książki i Praw Autorskich

Data dodania: 2023-04-24

Dziś w bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i ogólnie czytelnictwa. Jest organizowane od 1995 roku przez UNESCO. Jego celem jest promowanie literatury, zachęcanie do czytania i świadomość ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. To dobra okazja, by porozmawiać o ulubionych książkach lub wymienić się czytelniczymi doświadczeniami. Wszyscy mogli uczcić dzisiejsze święto wypożyczając książkę, i dziś wypożyczyliśmy ich bardzo dużo, bo aż 53!!! Dziękujemy, że tak chętnie korzystacie z zasobów szkolnej biblioteki! Przy okazji wypożyczenia, każdy czytelnik mógł się również „poczęstować” okolicznościową kolorowanką.

Wycieczka klas 5a i 6b

Data dodania: 2023-04-24

W dniach od 17 do19 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 5a i 6b pojechali na wycieczkę do Zubrzycy Górnej. To urocza wieś w województwie małopolskim. Mimo że, pogoda nie rozpieszczała,  a poniedziałek i środa były deszczowe, we wtorek trafiło się tzw "okno pogodowe", dzięki czemu dzieci wraz ze swoimi opiekunkami, paniami: Dorotą Prażuch, Zosią Żywicką i Magdą Łapszyńską, mogły wyruszyć na pieszą wycieczkę do Babiogórskiego Parku Krajobrazowego, a dokładnie z Przełęczy Krowiarki do schroniska na Markowych Szczawinach (14 i pół km w obie strony). Deszczową pogodę zrekompensował wszystkim uczestnikom pensjonat "Orawski Dwór", w którym wycieczkowicze zamieszkali. Uśmiechnięta obsługa, przepyszne, urozmaicone jedzenie, basen, plac zabaw, wygodne, przestronne pokoje, pokoje zabaw, sala dyskotekowa... to wszystko sprawiło, że wszyscy wrócili spełnieni i zachwyceni z uczuciem niedosytu. Miejsce można z czystym sumieniem polecić wszystkim i na wycieczkę klasową i na dłuższy wypoczynek:)


Powsinogi w Brennej

Data dodania: 2022-04-23

W sobotę, 22 kwietnia, grupka wytrwałych Powsinóg pod opieką pani Magdy, brała udział w wycieczce autokarowej zorganizowanej przez Komisję Turystyki Szkolnej przy PTTK O/Ziemi Gliwickiej. Celem głównym wycieczki były warsztaty zielarskie w Beskidzkim Domu Zielin "Przytulia" w Brennej. Na miejscu uczestnicy obejrzeli film i wysłuchali prelekcji na temat zwyczajów ludowych okolic Brennej i wszechstronnego wykorzystania dostępnych ziół przez miejscową ludność. Następnie wystąpił mieszany zespół góralski pod opieką muzyka z Istebnej, pana Zbigniewa Wałacha. Po przerwie wszyscy uczestnicy tworzyli swoje mieszanki herbat, które zabrali do domu. Był też czas na krótki spacer po centrum Brennej i lody. Pogoda wyśmienita, więc humory również wszystkim dopisały. Relacja, jak zwykle, na blogu SKKT "POWSINOGI"
Pozdrawiamy wytrwałe Powsinogi i panią Madzię!

Święto Ziemi w bibliotece

Data dodania: 2023-04-21

Dzień Ziemi to święto obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów tego dnia została zapoczątkowana w 1970 r., a w Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku. To doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego. Szkolna biblioteka włączyła się w obchody. Została zorganizowana tematyczna wystawka, trwały rozmowy, dlaczego i w jaki sposób należy dbać o planetę. Dużą wiedzą na ten temat wykazali się podczas zajęć bibliotecznych uczniowie klasy 1a. Ich zadaniem było pokolorowanie w małych zespołach papierowych puzzli. Dzięki wspólnej pracy powstał wspaniały plakat. Pamiętajmy, że Ziemia to nasze wspólne miejsce, o które powinniśmy wszyscy dbać.


« 1 2 3 ...114 »