Kreatywne odkrywanie wiosny

Data dodania: 2022-04-06

Uczniowie klas trzecich pilnie poszukiwali wiosny. Inspiracją do zajęć był Kurs "Educational robotics" w Sewilli. Kreatywność dzieci rozwijały pod okiem pani Kariny Wódkowskiej-Semik, uczestniczki szkolenia. W roli głównej natomiast wystąpiły bardzo lubiane edukacyjne Ozoboty. Wiosna została odnaleziona, tylko jeszcze trzeba ją nieco ośmielić!

I jeszcze drugie miejsce naszych siatkarek

Data dodania: 2022-04-06

Drugie miejsce w Mistrzostwach Gliwic Igrzysk Młodzieży szkolnej w siatkówce dziewcząt należy do naszej drużyny w składzie: Julia Arent, Julia Bednarska, Maria Turowska, Wiktoria Janicka, Wiktoria Tyczewska, Oliwia Dusza, Agnieszka Palenga. Nad drużyną dziewcząt również czuwa pan Kamil Stęplowski.  ,

Drugie miejsce naszych siatkarzy

Data dodania: 2022-04-06

Drugie miejsce w Mistrzostwach Gliwice Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców wywalczyli: Jakub Jagodziński, Alan Jabłoński, Maksymilian Podulka, Maksymilian Moskal, Radosław Banach, Wojciech Dobosz, Szymon Zaczkiewicz, Oleksandr Ovcharuk, Maciej Mużyk. Trenerem drużyny jest pan Kamil Stęplowski. Bardzo Wam gratulujemy!

Trzecie miejsce naszych koszykarek

Data dodania: 2022-04-06

Mamy kolejne wysokie miejsce w Mistrzostwach Gliwic Młodzieży Szkolnej dziewcząt. Trzecią pozycję na podium wywalczyły : Julia Arent, Julia Bednarska, Marta Pryt, Zofia Przybyło, Oliwia Zawadzka, Agnieszka Palenga, Julia Jeżewska, Iga Kosińska, Maria Turowska, Katarzyna Kozicka, Wiktoria Janicka i Wiktoria Tyczewska. Z trenerem, panem Błażejem Dudą. Wielkie gratulacje!

Wygrana koszykarek

Data dodania: 2022-04-01

Mistrzynie Gliwic w koszykówce pokonały w finale zawodów powiatu gliwickiego zespół z Knurowa wynikiem 48:8 i awansowały do półfinałów zawodów wojewódzkich szkół podstawowych. Kolejny sukces i kolejny powód do dumy. Nasze super zawodniczki to: Monika Różankowska, Julia Łuczycka, Daryna Guzil, Julia Zielonka, Zofia Trzaska, Dariia Zubenko, Nina Marut, Kinga Zajda, Maja Cielesta, Amelia Brodnicka i Julia Bożek. Gratulujemy pięknej drużynie i panu trenerowi Błażejowi Dudzie!

Niespodzianka dla biblioteki

Data dodania: 2022-03-31

EDGARD jezykiobce.pl to księgarnia internetowa, która lubi dzieci:) Bowiem otrzymaliśmy od nich 10 egzemplarzy książki "Polski - 1000 najważniejszych słów", która to książka jest podręcznikiem napisanym w języku ukraińskim i służącym do nauki języka polskiego, zarówno dla dla młodzieży jak i dorosłych. W przesyłce znajdowały się również książeczki dla najmłodszych. Wszystko za darmo!

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wzbogacenie naszej biblioteki, która jest ulubionym miejscem naszych uczniów:) DZIĘKUJEMY!

Bajkoterapia

Data dodania: 2022-03-31

Biblioteka serdecznie zaprasza chętne dzieci, na poranki terapeutyczne! Codziennie, tuż przed godziną ósmą oraz w dowolnym czasie, który należy wcześniej z panią Beatą uzgodnić:), możecie liczyć na poranną dawkę dobrej energii. W czasie słuchania bajki, również w języku ukraińskim, można przyjąć dowolną, relaksującą pozycję i na chwilę chociaż "odlecieć" od codziennych smutków. Zapraszamy do skorzystania!

Telefon, aby wezwać pomoc

Data dodania: 2022-03-30

Gdy się dzieje, gdy jest źle,
To pamiętaj wtedy że:
997 na policję się dodzwonisz,
998 straż pożarna zgasi ogień,
999 pogotowie wnet przyjedzie.
 Numery alarmowe znamy
I się nimi posługiwać mamy.
Telefon mądrze używać
I tym samym nie nadużywać :)
Dzięki inicjatywie jednej z mam naszych najmłodszych uczniów, mogliśmy przeprowadzić z uczniami klasy pierwszej, a także z dziećmi młodszymi ze świetlicy zajęcia, które miały na celu uświadamianie dzieciom, jaką rolę pełni telefon w naszym życiu. Przede wszystkim jest to możliwość komunikacji z innymi, narzędzie potrzebne do wezwania koniecznej w różnych sytuacjach pomocy. Wiemy, że już niejednokrotnie małe dzieci potrafiły uratować swoich bliskich wzywając odpowiednią służbę. Ważne, aby każde dziecko znało numery alarmowe, 112, 999, 998, 997. Działania, w których mieliśmy możliwość uczestniczyć, noszą nazwę "Olimpiada Zwolnieni z Teorii". Bardzo dziękujemy!

Wolontariusze w akcji

Data dodania: 2022-03-30

Niedzielne przedpołudnie można spędzić na odpoczynku. Nasi wolontariusze poświęcili ten czas, włączając się w pomoc Ukrainie. W Arenie Gliwice pomagali Stowarzyszeniu GTW Gliwice, organizatorowi Miejskiej Zbiórki Darów w udzielaniu pomocy ukraińskim rodzinom. Pomoc polegała na segregowaniu darów, zgromadzonych w wielkich ilościach w pomieszczeniu Areny. Taka praca to trudne zadanie, ponieważ trzeba przejrzeć niezliczone ilości pudeł i pudełek, oddzielić ubranka dziecięce od dorosłych, podzielić odzież na dziewczęcą, chłopięcą, ciepłą i lżejszą... Nasi wolontariusze są pełni zapału, a na pewno mają wielkie serducha. Nie tylko segregowali ubrania, ale również bawili się z przebywającymi tam dzieciakami. Dobro uczynione drugiemu wraca, pamiętajmy o tym. Drodzy wolontariusze, jesteśmy z Was bardzo dumni!

Światowy Dzień Zespołu Downa

Data dodania: 2022-03-22

Pierwszy dzień wiosny to radość budzącego się do życia świata. I też radość ze spotkania z kolegami, w których większość ma dwie różne skarpetki. Taki widok niewątpliwie wywołuje uśmiech. I skojarzenie z dziećmi chorymi na zespół Downa. Dlaczego? Bynajmniej nie dlatego, że dzieci noszą skarpetki nie do pary. Ale dlatego, że tak jak różne skarpetki nie pasują, tak postrzegane bywają dzieci chore. A przecież wiemy, że dzieci z zespołem Downa to bardzo uśmiechnięte, radosne i bardzo kochane dzieci, potrzebujące, tak jak każdy z nas, akceptacji i miłości. Niepasujące skarpetki są bardzo ciekawym urozmaiceniem stroju, więc chcemy je nosić, a wszystkim chorym dzieciom  wysyłamy moc dobrej energii i naszego wsparcia! 😀

« 1 2 3 4 ...96 »