Historia w naszej pamięci

Data dodania: 2021-06-07

"Narody tracąc pamięć, tracą życie". Ta znana sentencja nabiera szczególnego znaczenia w miejscach związanych z historią naszego kraju. Takim miejscem jest były niemiecki, nazistowski obóz zagłady AUSCHWITZ-BIRKENAU, który w ubiegłym tygodniu zwiedzali uczniowie klas ósmych.
Poruszające zdjęcia mówią same za siebie.

Dobry pomysł klasy 3a

Data dodania: 2021-06-07

Aktywność to drugie imię uczniów tej klasy. Dają nam przykład, jak można, a nawet trzeba, wykorzystywać wszystkie wolne od natężonej nauki chwile, a czasem nawet zamiast tej nauki, bo przecież dotleniony organizm będzie przyswajał i funkcjonował na znacznie wyższych obrotach. Wykorzystując piękny, słoneczny dzień, uczniowie 3a wybrali się w środę, ze swoją wychowawczynią Renatą Linek-Nowakowską, na rowerowy spacer pobliską ścieżką rowerową. Dobre humory to zapas energii na kolejne dni. Bierzmy z nich przykład, ruszmy na spacer, rolki, basen, bądźmy dla siebie dobrzy, bo nasze organizmy tego bardzo potrzebują!

Wystawa "Drugie Życie Śmiecia"

Data dodania: 2021-06-02

Na konkurs "Drugie życie śmiecia" otrzymaliśmy sporo interesujących prac. Wyobraźnia autorom dopisała, więc jest co podziwiać i z czego wybierać najciekawsze pomysły. Wystawę można oglądać w holu parteru, wybrane prace nagrodzimy, a wszystkie wrócą do swoich właścicieli:) Bardzo dziękujemy za udział w konkursie!!!

Szczęśliwego dzieciństwa❤️

Data dodania: 2021-06-01

MISTRZYNIE!

Data dodania: 2021-05-31

Z wielką dumą informujemy, że nasza szkolna, dziewczęca reprezentacja minisiatkówki, zdobyła dzisiaj PIERWSZE miejsce w mistrzostwach Gliwic szkół podstawowych!
Kolejny etap, to rozgrywki wojewódzkie w Jastrzębiu Zdroju 8 czerwca. Już trzymamy mocno kciuki!!!
Na zdjęciu - zwycięska drużyna wraz z trenerem, panem Kamilem Stęplowskim.
BRAWO dla dziewczyn: Julki Arent, Marysi Turowskiej, Zosi Trzaski, Oli Emerle, Wiktorii Nowak, Julki Jeżewskiej, Anastazji Kurzok, Amelki Brodnickiej i Zuzi Zajdel - jeszcze o nich usłyszymy !!!

Góra Grosza

Data dodania: 2021-05-31

8418 monet dało nam w sumie 173 złote i 71 groszy. Taką kwotę wysłaliśmy do Towarzystwa Nasz Dom, fundacji pomagającej dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej, w XXI edycji akcji Góry Grosza. Dziękujemy za każdy najmniejszy grosik i wielkie serduszka, które te grosiki policzyły, posegregowały i zapakowały do wysłania. Również pani Ewelince, która wszystko podsumowała, obfotografowała i wysłała:)

Data dodania: 2021-05-31

Jutrzejszy radosny, jak zwykle dzień zapowiada się bardzo interesująco. Otóż mamy dla dzieciaków zaproszenie do cukierni Schmidt na naszym osiedlu. Od godziny 14 do 18 będzie można skorzystać z malowania twarzy :), a w promocji gałka lodów plus gałka gratis! Cukiernia zaprasza wszystkie dzieciaki i nie tylko, a my życzymy słonecznej pogody! https://www.facebook.com/piekarniacukierniaszmidt/

Nakrętki przekazane Joasi

Data dodania: 2021-06-01

Nakrętki dla Joasi zostały odebrane, zakończyliśmy kolejną akcję, natomiast do 131 butli jeszcze zdążył dołączyć Brian, który prawie samodzielnie zebrał i zapakował plastikowe dobro do dodatkowych dwóch butli. Brawo!

Wspieramy Fundację "Tośka i Przyjaciele"

Data dodania: 2021-05-31

Kochani Rodzice i Przyjaciele naszej placówki!

Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć, dlatego w imieniu Fundacji „Tośka i Przyjaciele”, (http://www.toskaiprzyjaciele.pl/, https://www.facebook.com/toskaiprzyjaciele/ /zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zakupie metalowego serca na nakrętki, które chcielibyśmy ustawić przy budynku Przedszkola Miejskiego nr 29.

Koszt metalowego serca to 2000 zł, pieniążki można wrzucać do umieszczonych w holu placówki puszek (SP41 i PM29).

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15 od lat wspiera akcje charytatywne, w związku z tym jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami możemy dokonać naprawdę wiele.

Fundacja „Tośka i Przyjaciele”powstała,żeby nieść pomoc dzieciom z Zespołem Downa i z innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom. Fundacja organizuje także w ramach inicjatywy „Akcja Akceptacja” warsztaty edukacyjne dla szkół i przedszkoli, grupę wsparcia dla rodzin i ich opiekunów, a także warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży.

Jedną z możliwości zgromadzenia środków na wsparcie działań Fundacji jest zbiórka plastikowych nakrętek.

Takie nakrętki zbieramy od lat, przekazując je dla potrzebującej wsparcia Joasi Mierzwy. I z tej zbiórki nie rezygnujemy. Przez cały rok czekamy na Wasze nakrętki przynoszone bezpośrednio do szkoły. Natomiast metalowe serce, które, jak mamy nadzieję, uda się postawić koło przedszkola, będzie kolejnym miejscem "nakrętkowym". Wiele nakrętek wciąż ląduje w koszu na śmieci. Jeśli zadbamy o ich segregację, wystarczy dla wszystkich dzieci, które chcemy wspierać. Zapraszamy i prosimy o pomoc
❤️

1. List A. Dudy, koordynatorki akcji

Gość z Banku