ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5176533

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Konkurs Międzyszkolny Fotograficzny "Szlakiem Gliwickich rzeźb i pomników".

Data dodania: 2023-04-20

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS fotograficzny

Spacer szlakiem gliwickich rzeźb i pomników”

regulamin

ORGANIZATOR:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15
Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

CELE KONKURSU:

 • upowszechnianie sztuki fotografii wśród młodzieży;

 • zachęcanie uczniów i rodziców do podejmowania aktywności ruchowej;

 • poznawanie nowych aktywności fizycznych;

 • poznawanie miasta Gliwice;

 • integracja uczniów i rodziców za pomocą aktywności fizycznych;

 • rozwijanie wyobraźni, kreatywności i zainteresowań uczniów;

 • zachęcenie uczniów do fotografowania jako twórczej formy spędzania wolnego czasu;

 • upowszechnianie ciekawych miejsc w naszym mieście;

 • prezentacja twórczości fotograficznej uczniów w formie wystawy prac.

TERMINY:

Ogłoszenie konkursu: 21 kwietnia 2023 roku,

Termin składania (przesyłania) prac: do 22 maja 2023 roku, do godziny 16:00,
na adres Szkoły
Podstawowej nr 41 z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”.

Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.

Ogłoszenie wyników konkursu: 29 maja 2023 roku (na stronie internetowej ZSP 15).

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wystawa prac konkursowych 2 czerwca 2023.

UCZESTNICY:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów i ich rodziców z klas: I – VIII Szkół Podstawowych w Gliwicach.

TYTUŁ KONKURSU:

Międzyszkolny konkurs fotograficzny„Spacer szlakiem gliwickich rzeźb i

pomników”.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Praca polega na wykonaniu samodzielnie lub z pomocą rodzica cyklu fotografii (w ilości minimum 5 zdjęć) podczas aktywnej wycieczki po mieście - mogą to być np. wycieczka rowerowa, nordic walking, spacer. Na fotografii mają być widoczne gliwickie rzeźby w ich otoczeniu.

Gotowe prace, w formie odbitek lub wydruków na drukarce należy nakleić na brystol formatu 50x70 cm i dostarczyć w wyznaczonym terminie na adres SP 41 w Gliwicach. Rzeźby/ pomniki należy podpisać; tytułem, autorem oraz miejscem, w którym się znajdują.

Proszę dołączyć zgody (w załączniku) i kartę zgłoszenia (w wersji wypełnionej) w koszulce do segregatora doklejonej z tyłu pracy. Prace bez wypełnionej karty zgłoszenia i formularza zgody nie będą oceniane. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

 

KRYTERIA OCENY:

Jury oceniać będzie zgodność pracy z tematem konkursu, kreatywność wynikającą z wykorzystania aparatu fotograficznego, kompozycję i estetykę pracy w dwóch kategoriach:

 • klasy I - IV

 • Klasy V – VIII

Ocena prac będąca decyzją komisji konkursowej jest ostateczna.

NAGRODY:

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Lista nagrodzonych uczestników zamieszczona będzie na stronie internetowej Szkoły. Najlepsze prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie na terenie szkoły oraz na wirtualnej wystawie na stronie internetowej szkoły. .

PODSUMOWANIE I WYSTAWA POKONKURSOWA:

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego

ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice


UWAGI:

 • kartę zgłoszenia zbiorczą wypełnia osoba lub jednostka zgłaszająca z załączeniem podpisanych przez opiekunów prawnych oświadczeń (według załączników),

 • informacje o konkursie oraz uaktualnienia będą zamieszczane systematycznie
  na stronie internetowej i Facebooku Szkoły,

 • przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu przez organizatora odbywać się będzie wyłącznie w celach związanych z konkursem (informacyjnych, promocyjnych, wystawienniczych, publikacji). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania danych osobowych uczestników biorących udział w konkursie (zawartych w Karcie Zgłoszenia za wyjątkiem adresów i telefonów),

 • nagrody i dyplomy nieodebrane w ciągu miesiąca od dnia podsumowania konkursu przechodzą na własność organizatora.

ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU:

 • karta zgłoszenia

 • zgoda na przetwarzanie danych osobowych,

 • zgoda na przetwarzanie danych osobowych dotyczących publikacji wizerunku

  w PDF do pobrania u dołu posta


KONTAKT-ORGANIZATORZY KONKURSU:

Ewelina Paluch (plastyka): e.paluch@zsp15gliwice.pl

Aleksandra Kołodziejczyk (język angielski): a.kolodziejczyk@zsp15gliwice.pl


 

Pliki do pobrania

 1. Karta zgłoszenia do konkursu „Spacer szlakiem gliwickich rzeźb i pomników”
 2. Zgoda na publikację „Spacer szlakiem gliwickich rzeźb i pomników”
 3. Informacja i dokumenty w całości „Spacer szlakiem gliwickich rzeźb i pomników”

Biblioteka proponuje i zaprasza!

Data dodania: 2023-04-20

Uwaga! Uwaga!

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci klas 1-3 do udziału w bibliotecznym czytelniczym wyzwaniu!

Jeśli chcesz wziąć w nim udział – przyjdź do biblioteki, pobierz kartę czytania i postępuj zgodnie z zapisaną na niej instrukcją. Gdy karta będzie pełna, przynieś ją do biblioteki. W zamian otrzymasz pamiątkowy dyplom oraz symboliczną nagrodę.

A uczniów klas 4-8 zapraszamy do udziału w bibliotecznym konkursie frazeologicznym :-)

Zadanie polega na dopasowaniu związków frazeologicznych (oznaczonych cyframi) do ich objaśnień (oznaczonych literami). Karta zadań oraz karta odpowiedzi dostępna będzie w każdej klasie oraz w bibliotece. Dopasuj, wpisz odpowiedzi i zostaw podpisaną kartę rozwiązań w bibliotece. Spośród poprawnie wypełnionych odpowiedzi – wylosujemy 10 osób, które zostaną nagrodzone symbolicznymi upominkami oraz dodatkową oceną z aktywności z języka polskiego.
Konkurs dla klas 4-8 trwa od 24.04 do 27.04
Wyniki 5 maja.

POWODZENIA!

Międzyszkolny konkurs

Data dodania: 2023-04-17

W dniu dzisiejszym reprezentacja naszej szkoły – Daryna i Zuzia brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Literacko – Plastycznym dla szkół podstawowych „NOTUJĘ PO SWOJEMU”. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5. Jego celem było pogłębienie wiedzy o ważnych dla kultury polskiej postaciach – patronach roku 2023, ustanowionych przez Sejm i Senat oraz popularyzowanie formy notatki graficznej. Po dwóch godzinach twórczej pracy na temat Wisławy Szymborskiej, powstała wspaniała praca, która otrzymała maksymalną ilość punktów od jurorów i tym samym zajęła pierwsze miejsce! Gratulujemy kreatywności i pięknej pracy!


Master of English Grammar

Data dodania: 2023-04-14

Uczeń klasy 8c, Antoni Kwiatkowski zajął pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego "Master of English Grammar", zorganizowanym przez LO nr VIII i adresowanym dla ósmoklasistów gliwickich szkół. Wysokie miejsca zajęli również uczniowie klasy 8b: Aleksander Niedźwiedzki (czwarte miejsce) i Barbara Olszówka (ex aequo szóste miejsce). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wielki Test SKO

Data dodania: 2023-04-12

Co wiemy na temat finansów, ekologii i cyberbezpieczeństwa, a także zasad udzielania pierwszej pomocy? Możemy to sprawdzić, udzielając odpowiedzi na pytania w wielkim Teście Wiedzy SKO. Test wystartował 15 marca, a kończy się z końcem kwietnia. Po raz trzeci już, po prawidłowym udzieleniu odpowiedzi na 10 pytań, otrzymujemy Dyplom Mistrza Wiedzy SKO i przede wszystkim sprawdzamy swoją wiedzę na ważne tematy, związane nie tylko z korzystaniem z bankowości, ale również na przykład z bezpiecznym korzystaniem z Internetu i zdrowym odżywianiem. Udział naszej szkolnej społeczności w teście ma wpływ na zdobycie punktów w Konkursie dla Szkół, w którym już od lat z sukcesami bierzemy udział :)


Prace uczennic z klasy 2a

Data dodania: 2023-04-12

Nasza galeria prac plastycznych co chwilę zapełnia się innymi pracami. Tym razem wykonały je uczennice klasy 2a, Zosia i Klara. Gratulujemy!

Nasze najlepsze życzenia dla seniorów

Data dodania: 2023-04-11

5 kwietnia udaliśmy się z wizytą do Seniorów, zamieszkujących Dom Opieki "Nasz Dom" na Sikorniku. Zanieśliśmy upominki, które w w tym roku przybrały postać wesołych zajączków. Wiele życzliwych rąk włączyło się w ich wykonanie i serdecznie za to dziękujemy. W szczególności pani Patrycji, pani Basi, pani Ani, pani Ewelinie, pani Renacie, uczniom naszej szkoły. Wszystkim, którym nie jest obojętna samotność, choroba, podeszły wiek. W Domu Opieki zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, seniorzy obdarowali nas radosnym uśmiechem, jedna z mieszkanek, pani Ania miała dla nas pięknie wyklejone wielkanocne jajo. Wizyta, choć krótka, zapadła nam w serca. Pokazała życie z nieco innej, bardzo cennej perspektywy. Serdecznie za to dziękujemy!

Rocznica urodzin Andersena

Data dodania: 2023-04-05

2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) i ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania. Obchody tego święta uczciliśmy głośnym czytaniem w szkolnej bibliotece.
Każdy dzień tego tygodnia rozpoczynaliśmy słuchaniem baśni czytanych przez starsze koleżanki, co kontynuowaliśmy też na pierwszej przerwie. Zawsze warto znaleźć choć chwilkę na czytanie, nawet w ferworze przedświątecznych porządków. A ko nie lubi słuchać baśni?... :)
Biblioteka życzy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄTECZNYCH DNI!

Światowy Dzień Autyzmu

Data dodania: 2023-04-04

Światowy Dzień Autyzmu w naszej szkole znalazł swój wyraz w wielu przeróżnych działaniach przez kilka ostatnich dni i plakatach wykonanych przez panią Ewelinę Paluch wraz z uczniami. Dzieci w poniedziałek przyszły do szkoły ubrane w kolorach niebieskich, żeby przypomnieć nam, że wszyscy potrzebujemy szacunku, akceptacji i tolerancji, niezależnie od tego, jacy jesteśmy, na co chorujemy, co nam dolega i co sobą prezentujemy. Oczywiście sami musimy też prezentować poziom ogólnie uznany za normę, bo na pewno nie ma zgody na zachowania, które poniżają innych lub wyśmiewają. 
   

Historia nakrętek

Data dodania: 2023-04-04

Szykowaliśmy się na czerwiec do wielkiej akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Asi Mierzwy. Czerwiec to miesiąc 10 urodzin Asi. Również ostatni miesiąc nauki w naszej szkole Dominika, naszego wielkiego zbieracza, który ze swoim tatą, Adrianem, dostarczał nam przez wiele lat nakrętki w butlach. To już koniec zbierania dla Asi.
Asia odeszła
...
Wiadomość spadła na nas tak niespodziewanie, że trudno było ubrać w słowa, co czuliśmy. Trudno zaakceptować rzeczywistość, która boli. Będziemy zbierać nadal plastikowe nakrętki. Dla Fundacji Tośka i Przyjaciele. Nie będziemy już pakować ich do plastikowych butelek. Ten czas minął. Pozostała historia siedmiu lat spektakularnych zbiórek, które zadziwiały wszystkich i "zarażały" innych. Pani Patrycja Tablewska, mama Alana, pakowała na bieżąco nakrętki, które przynosiliście w reklamówkach. Mama Asi, w czwartek, po raz ostatni odebrała 84 butle od pani Patrycji i 254 butle przywiezione przez tatę Dominika. Przez siedem lat pan Adrian z Dominikiem uzbierali ponad 2000 butli... To ponad dwie tony nakrętek, to około osiemset tysięcy małych sztuk!!! Do butli nakrętki zbierał też Brian, udało mu się przynieść ich bardzo wiele, a wiele innych osób pamiętało o przynoszeniu nakrętek. Z serca wszystkim DZIĘKUJEMY❤️❤️❤️
Zbierajmy teraz do serduszek, z których nakrętki pomagają wielu chorym dzieciakom!

 

« 1 2 3 4 ...114 »