ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 3623972

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Wspieramy Fundację "Tośka i Przyjaciele"

Data dodania: 2021-05-31

Kochani Rodzice i Przyjaciele naszej placówki!

Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć, dlatego w imieniu Fundacji „Tośka i Przyjaciele”, (http://www.toskaiprzyjaciele.pl/, https://www.facebook.com/toskaiprzyjaciele/ /zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zakupie metalowego serca na nakrętki, które chcielibyśmy ustawić przy budynku Przedszkola Miejskiego nr 29.

Koszt metalowego serca to 2000 zł, pieniążki można wrzucać do umieszczonych w holu placówki puszek (SP41 i PM29).

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15 od lat wspiera akcje charytatywne, w związku z tym jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami możemy dokonać naprawdę wiele.

Fundacja „Tośka i Przyjaciele”powstała,żeby nieść pomoc dzieciom z Zespołem Downa i z innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom. Fundacja organizuje także w ramach inicjatywy „Akcja Akceptacja” warsztaty edukacyjne dla szkół i przedszkoli, grupę wsparcia dla rodzin i ich opiekunów, a także warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży.

Jedną z możliwości zgromadzenia środków na wsparcie działań Fundacji jest zbiórka plastikowych nakrętek.

Takie nakrętki zbieramy od lat, przekazując je dla potrzebującej wsparcia Joasi Mierzwy. I z tej zbiórki nie rezygnujemy. Przez cały rok czekamy na Wasze nakrętki przynoszone bezpośrednio do szkoły. Natomiast metalowe serce, które, jak mamy nadzieję, uda się postawić koło przedszkola, będzie kolejnym miejscem "nakrętkowym". Wiele nakrętek wciąż ląduje w koszu na śmieci. Jeśli zadbamy o ich segregację, wystarczy dla wszystkich dzieci, które chcemy wspierać. Zapraszamy i prosimy o pomoc
❤️

Pliki do pobrania

  1. List A. Dudy, koordynatorki akcji

Gość z Banku

Data dodania: 2021-05-28

Klasa 1b miała dziś gościa specjalnego na jednej ze swoich lekcji. Oszczędzanie i planowanie budżetu to ważna dziedzina życia codziennego, a informacje przekazane przez panią Martę Watołę, przedstawicielkę Banku PKO BP, w Gliwicach, nabrały mocy sprawczej. Wszystkie dzieci zainteresowały się tematem do tego stopnia, że zadziwiły naszego gościa, jakie są grzeczne, jak ładnie słuchają i potrafią rozmawiać. Brawo dla pierwszaków! Dziękujemy pani Marcie za wiedzę na pięknie przygotowanej lekcji multimedialnej :)UCZMY OSTROŻNOŚCI

Data dodania: 2021-05-28

Drogim Mamom

Data dodania: 2021-05-26

Po jednym kwiatku za noc każdą nie przespaną.
 Po jednym kwiatku za każde zmartwienie.
 Po jednym kwiatku za płynące z Twych rąk ukojenie.
 Za każdą Twoją zmarszczkę jeden kwiat
 i jeden za każdy siwy włos.
 Pod nogi trzeba by ci rzucić cały świat,
 wszystkie kwiaty na ogromny stos...

Mama - najpiękniejsze słowo świata. Niech życzenia, które płyną dziś z ust każdego dziecka będą błogosławieństwem dla Mamy na każdy dzień. Nie tylko od święta...

Dzieci Dzieciom - zbliża się finał zbiórki nakrętek

Data dodania: 2021-05-26

Poznajecie? Samochód wypełniony po brzegi butlami z nakrętkami. Dla Joasi. Odzew na ogłoszenie o zbiórce Dzieci Dzieciom z okazji ich święta. Niezawodny pan Adrian z synem Dominikiem, uczniem już szóstej klasy naszej szkoły. Obydwaj wpisują się w historię szkoły spektakularnymi działaniami na rzecz akcji pomocowych dla drugiego człowieka. Zbierają nakrętki, puszki, makulaturę i zawsze można na nich liczyć. W obecnej zbiórce, mimo naszej długiej nieobecności w szkole, znów mamy odzew na informację o akcji. Tym razem otrzymaliśmy 131 butli.
Łącznie, do tej pory udało się Dominikowi z tatą zebrać 630 sztuk 5 litrowych butli wypełnionych nakrętkami. A wiemy, że to nie koniec...
DZIĘKUJEMY!
1 czerwca przekażemy zbiory mamie Joasi Mierzwy. 

Jutro egzamin!

Data dodania: 2021-05-24

Jutro emocje! Ósmoklasiści przystępują do swojego pierwszego, ważnego egzaminu. Czekają już na Was egzaminacyjne sale. We wtorek język polski, w środę matematyka, w czwartek - język obcy. Wszyscy trzymamy za Was kciuki!

Strachy zza miedzy, część piąta

Data dodania: 2021-05-21

Tym razem czyta nam Zuzia, historię o zapadniętej karczmie koło krzyża, przekazując bardzo mądrą prawdę, że w życiu powinny liczyć się "najpierw powinności, a potem przyjemności" - nie odwrotnie. A dlaczego? Posłuchajcie!

Oprawę graficzną tej historii zawdzięczamy Lenie, Bartoszowi i Sandrze. Dziękujemy!

Lekcja w plenerze

Data dodania: 2021-05-20

Lekcja w plenerze jest znacznie bardziej atrakcyjna, a przy okazji dzieci przebywają na świeżym powietrzu. Uchwyceni zza okna świetlicy dziś:) uczniowie klasy 3a z panią Renatą  poznają kierunki świata.


Wielka uroczystość Trzeciaków

Data dodania: 2021-05-20

Mimo różnorakich utrudnień i ograniczeń w życiu codziennym, są wydarzenia niezmienne, dotyczące funkcjonowania naszych dzieci. Wydarzenia, na które dzieci czekają i długo się do nich przygotowują. Nie sposób o nich nie wspomnieć na naszej stronie szkolnej. W niedzielę,16 maja, uczniowie klasy 3b przystąpili do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w Parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła na Sikorniku. Dzieci przygotowały piękne piosenki pod kierunkiem swojej wychowawczyni, a zarazem katechetki, pani Ireny Ciosk, które są dostępne w internecie, a my możemy pokazać zdjęcia. Dysponujemy na tę chwilę zdjęciami z uroczystości klasy 3b.


Konkurs szkolny plastyczno-językowy

Data dodania: 2021-05-19

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów klas 1-3.

Regulamin:
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastyczno-językowej.
Część plastyczna: praca ma przedstawiać wybrane miejsce w Gliwicach lub okolicy w wiosennej odsłonie.Technika wykonania pracy - dowolna płaska (np. malarstwo, rysunek, kolaż), format pracy A3.

Część językowa: podpisanie w języku angielskim elementów znajdujących się na obrazku.

Gotowe prace należy oddawać do pań:
Ewy Garczyńskiej, Aleksandry Kołodziejczyk lub Małgorzaty Nierody.
Czekamy do 7 czerwca br.

« 1 2 3 4 5 ...81 »