ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 5176625

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Aktualności

Zdolne sikoreczki z jednej ławeczki

Data dodania: 2023-04-01

30 marca w ZSO nr 5 odbyła się Olimpiada Integracyjna dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Vołodymyr Zavadsky, Mikołaj Kostelecki, Amelia Książek, Amelia Zborowska, Rafał Kaleta, Małgorzata Szewczyk, Anoni Mazurkiewicz, Barbara Urbaniak. W trakcie konkursu sprawdzano wiedzę polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i społeczną. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Drugie miejsce zajęli Vołodymyr Zavadsky i Mikołaj Kostelecki, trzecie miejsce: Barbara Urbaniak i Antoni Mazurkiewicz. Jesteśmy dumni z ich sukcesów! Gratulujemy dzieciom i paniom wychowawczyniom - Małgosi Morawskiej i Beacie Łakomskiej!

Dzień bez tornistra

Data dodania: 2023-03-31

Zamiast tornistra, kocia kuweta? A może walizka, wiadro, foremka na ciasto lub odwrócone pachołki? Gdy fantazja nie zna granic, podręczniki szkolne można zapakować w takie miejsca, o jakich nikt wcześniej by nie pomyślał. I to wszystko działo się z okazji dnia bez tornistra. Gratulujemy pomysłowości i cieszymy się, że tak licznie wzięliście udział w zabawie!

Na targowisku w Indonezji

Data dodania: 2023-03-27

Klasy trzecie wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską na Sikorniku. W spotkaniu uczestniczył badacz kultury indonezyjskiej, pan Tomasz Burdzik – gliwiczanin, który prowadzi badania terenowe wśród plemion na Borneo. Tematem przewodnim spotkania było targowisko miejskie "Pasar - wizyta na indonezyjskim targowisku". To było na pewno arcyciekawe spotkanie!

Pierwsze miejsce dla pierwszoklasistów

Data dodania: 2023-03-27

Międzyszkolne Zawody Sportowe dla klas pierwszych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5, były dla nas wyjątkowo łaskawe, ponieważ wróciliśmy z medalami i pierwszym miejscem! Nic dziwnego, jeśli przygotowywał nas do nich pan Mateusz Płowiec:) Brawo!

Kolorowy 1 kwietnia

Data dodania: 2023-03-27

1 kwietnia to tradycyjne zwyczaj robienia różnych psikusów i żartów. Chcielibyśmy uczcić ten dzień kolorem. Jako, że w tym roku 1 kwietnia wypada w sobotę, zapraszamy w piątek, 31 marca, wszystkich uczniów do ubrania się na bardzo kolorowo. Komisja konkursowa wejdzie do każdej klasy i sprawdzi, której klasie udało się to zadanie najlepiej. A więc - kolorowe klasy na start! DNIA 31 MARCA:) Niech ten dzień będzie Mega Kolorowy!

Informacje dla Powsinóg

Data dodania: 2023-03-26

Kochane Powsinogi! najpóźniej do 28 marca (wtorek) należy uiścić składkę roczną. Po tym terminie trzeba będzie dokonać opłaty samodzielnie w PTTK O/Ziemi Gliwickiej, który mieści się na rynku w Gliwicach.
TUTAJ informacje dotyczące składki i płynących z tego korzyści.
Zapraszamy również na ciekawe warsztaty organizowane w Beskidzkim Domu "Przytulia".TUTAJ informacje na temat miejsca, do którego się wybieramy, a TUTAJ szczegóły dotyczące wyjazdu.
Zapraszamy do zapisów do Powsinóg - u pani Zosi Żywickiej lub pani Madzi Łapszyńskiej:)

Laboratoria Przyszłości – zajęcia z robotami w klasach 4-8

Data dodania: 2023-03-21

W miesiącu marcu klasy 4-8 pracowały z robotami. Uczniowie w grupach programowali za pomocą trybów oraz aplikacji MIP Arcade  tak, aby dotarły  one do konkretnego miejsca. Podczas testowania, mogli zobaczyć, jak dany robot zachowuje się w różnych trybach pracy. Sami doszli do wniosku, że im więcej danych ma robot, tym lepiej działa. Kolejnym etapem było ustawienie wszystkich robotów w jednej linii i uruchomienie ich w tym samym czasie. Można było zaobserwować, jak roboty wykonują te same ruchy. Wyglądały, jakby tańczyły. Oczywiście, nie zawsze było idealnie, bo dzieci dopiero się uczą, ale przy tym wspaniale się bawią i pytają o następne zajęcia:)
#Laboratoria Przyszłości

Powsinogi pożegnały zimę!

Data dodania: 2023-03-20

Również w naszym imieniu, Powsinogi, wraz ze swoimi opiekunkami, panią Zosią i panią Madzią uczestniczyły w Rajdzie Marzanna, który odbył się w sobotę,18 marca. Całą relację, wraz z dokumentacją fotograficzną możecie obejrzeć na stronie TUTAJ
ZAPRASZAMY!

Dzień Zespołu Downa i II Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek

Data dodania: 2023-03-17

Niepełnosprawność związana z dodatkowym trzecim chromosomem w 21 parze to przypadłość, która nie wyklucza z normalnego życia, a wręcz przeciwnie. Osoby z trisomią 21 są bardzo otwarte, życzliwie, zawsze uśmiechnięte, zdolne i chętne do różnego rodzaju współpracy. Pod warunkiem, że będziemy je rozumieć i akceptować. Wsparciem dla takich osób są skarpetki nie do pary, które z pozoru nie pasują do siebie, a przecież ciekawie wyglądają na nogach. Punktem wyjścia do wykonania przez dzieci skarpetek była pogadanka przybliżająca chorobę. Wtedy akceptacja jest już tylko naturalnym etapem do przyjaźni zdrowych z chorymi.
19 marca, w Gliwicach odbył się II Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek, który miał na celu:
- Pozyskanie funduszy na sfinansowanie półkolonii dla dzieci z Zespołem Downa
- Popularyzację biegów i marszów Nordic Walking jako form rekreacji i propagowania zdrowego trybu życia
- Integrację środowisk biegowych i Nordic Walking
Pobudzenie wrażliwości i empatii wśród lokalnej społeczności w różnym wieku
Liczba Pi w głowie się nie mieści!

Data dodania: 2023-03-16

π = 3,14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971…
Jest taki dzień w roku, który został poświęcony liczbie "pi" - 14 marca. To najsłynniejsza i bardzo ciekawa liczba. Przede wszystkim dlatego, że jest nieskończona. Wykorzystywana jest
w bardzo wielu dziedzinach nauki, na przykład w: geometrii, w analizie matematycznej, w teorii liczb, w rachunku prawdopodobieństwa, w obliczeniach demograficznych, w równaniach teorii grawitacji lub w matematyce kwantowej. W tym dniu odbywa się wiele konferencji poświęconych liczbie π czy konkursów. Również w naszej szkole odbyły się konkursy dla chętnych uczniów:) Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się szybki konkurs na holu, wystarczyło policzyć tylko wylosowane zadanie i już można było otrzymać słodką nagrodę. Ciekawy efekt dał konkurs plastyczny na wykonanie plakatu z liczbą Pi, a prace można podziwiać na gazetkach pierwszego i drugiego piętra szkoły. W konkursie informatycznym uczniowie prezentowali ciekawostki związane z liczbą Pi, a także rywalizowali ze sobą w konkursie na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi. Zwycięzca zapamiętał prawidłowo prawie 190 cyfr! Nad wszystkimi atrakcjami i konkursami czuwały panie: Joanna Klimeczko, Sylwia Cicha, Magdalena Kępa i Agnieszka Lanuszny. :)


 

« 1 2 3 4 5 ...114 »