Biblioteka: Aktualności Archiwum

MIASTECZKO MAMOKO

Z dumą informujemy, że w bibliotece powstała kolejna książka!
Tym razem napisana od początku do końca przez dwie utalentowane uczennice klasy 5a

DARYNĘ GUZIL i ZUZIĘ KOŚCIELNĄ.

Daryna i Zuzia, zainspirowane książka obrazkową "Miasteczko Mamoko" , Wydawnictwa Dwie Siostry, napisały opowiadanie o przygodach jednego z bohaterów książki - Stanisława Szczęściarza. Co przytrafiło się Stefanowi?
O tym poczytajmy już sami.
Książeczka nosi tytuł
ZWYCZAJNY PORANEK
Plik do pobrania poniżej.
Z OSTATNIEJ CHWILI!
Nasza szkolna bibliotekarka, pani Beata Haładus poinformowała o inicjatywie wydawnictwo. A wydawnictwo... zachwycone pomysłem przysłało Autorkom niespodzianki.
Ale się cieszymy!!!

Publikacja za zgodą Wydawnictwa "Dwie Siostry"

Pliki do pobrania:

1. Zwyczajny poranek

WYPOŻYCZ SOBIE PREZENT NA ŚWIĘTA

Nowa atrakcja w bibliotece!
🎅🎄📖🎅🎄📖🎅🎄📖🎅🎄📖
Można wypożyczyć sobie książkowy prezent na święta.
Wystarczy zgłosić się poprzez aplikację Teams do pani Beaty Haładus.
Pani Beata na pewno dobierze Wam coś ciekawego.
Uwaga! Oferta limitowana dla pierwszych 30 czytelników!
Listę zamykamy w piątek o godzinie 12:00.
Zamówione niespodzianki będzie można odbierać od 21 do 23 grudnia, w holu na parterze.
ZAPRASZAMY!

Hej kolęda, kolęda!

.

Ćwiczycie już kolędy? 🎄🎤🎹
Jeżeli wyleciały Wam z głowy słowa i melodie, mamy dla Was ściągę !
Oto wyjątkowy samouczek kolędowy dla wszystkich. Można nawet grać. Spróbujcie!
Niespodziankę przygotowała dla Was pani Beata Haładus wraz ze swoją koleżanka, panią Katarzyną Wodniok z biblioteki SPnr7 w Tychach.
Uwaga! Zalecamy otwieranie strony na komputerze. Na telefonie mozna nie trafić w klawisze ;-)

Kliknij TUTAJ

Biblioteka dla Was

Podobnie jak w czasie zdalnej nauki na wiosnę, również teraz, w bibliotece powstają przeróżne materiały, z których korzystają na lekcjach inni nauczyciele.
Czy wiecie skąd wzięły się choinki?
Zajrzyjcie TUTAJ!

Co słychac w bibliotece?

W czasie zdalnej edukacji biblioteka nadal wypożycza książki! ZAMAWIAJCIE!
Wcześniej oczywiście zapoznajcie się z REGULAMINEM

Co jeszcze robi biblioteka?
Na przykład takie fajne filmiki, jak ten!

PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

News

Z radością informujemy, że wszystkie nasze pierwszaki są już czytelnikami szkolnej biblioteki! W tym roku, oprócz pierwszej wypożyczonej książki, dzieci zabrały do domu "Wyprawkę Czytelnika" - prezent od Instytutu Książki! W skład wyprawki wchodzi zbiór opowiadań, broszura dla rodziców i piękny plakat z alfabetem.
Kochani Czytelnicy! Życzymy Wam radości z odkrywania świata książek. Oby zapał do czytania nie opuszczał Was przez całe życie 🥰📖❤️

PODARUJ BIBLIOTECE WIERSZ

Oto nagrodzona praca w kategorii klas 1-3
Piękne, prawda? :)

JAKA TO KSIĄŻKA?

News

Za oknem deszcz, a w bibliotece.. konkurs! 😃
Wszystkich miłośników książek zapraszamy do odgadywania tytułów ukrytych w emotkach 🙂 Wystarczy zapisać odpowiedzi, podpisać się imieniem i nazwiskiem i wrzucić kartkę do skrzynki na drzwiach biblioteki. Czekamy do końca tygodnia. Będą nagrody! 🙂

KSIĄŻKA KUCHARSKA Z WIRTUALNEJ ŚWIETLICY

Już jest! Jedyna w swoim rodzaju „Książka kucharska z wirtualnej świetlicy”! 😃
Podczas zdalnej edukacji, panie Beata Kaczorowska-Małyszko i Barbara Plecińska, regularnie proponowały nam smakowite przepisy na proste i zdrowe potrawy. Można je teraz znaleźć w naszym wyjątkowym wydawnictwie! Jedyny (na razie 😉 ) egzemplarz jest już dostępny w bibliotece.
Wydanie zostało opracowane przez naszą szkolna bibliotekarkę, panią Beatę Haładus.
Kapitalny pomysł! Gratulacje! I... smacznego 😃 😃 😃

Zapraszamy do pobierania pliku!

Pliki do pobrania:

1. Ksiązka kucharska z wirtualnej świetlicy

DZIEŃ PLUSZAKA 28 października

W kalendarzu świąt nieoczywistych dziś DZIEŃ PLUSZAKA 🙂
Z tej okazji, od samego rana rysujemy w bibliotece wizerunki swoich ulubionych zabawek. Kto nie zdąży dziś, może rysować jutro i pojutrze! Z prac powstanie wyjątkowy plakat, który ozdobi drzwi do naszej biblioteki 🙂

« 1 2 3 4 5
...