Biblioteka: Aktualności Archiwum

GLIWICE CZYTAJĄ DZIECIOM

"Gliwice czytają dzieciom" to konkurs, którego finał odbył się dzisiaj w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach. Cztery dziewczynki reprezentujące naszą szkołę, mogły zawstydzić najlepszych lektorów. Basia Urbaniak z klasy 2b, Amelka Zborowska z klasy 2a i Zuzia Kościelna z klasy 6a uzyskały pierwsze miejsce, Daryna Guzil z klasy 6a zdobyła wyróżnienie. Brawa dla naszych przesympatycznych uczennic, z których jedna jest pochodzenia ukraińskiego, więc tym bardziej jesteśmy dumni!
WIELKIE GRATULACJE

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

.

Запрошуємо до бібліотеки

Kto szuka - znajduje 🤩
Znów szczęście uśmiechnęło się do szkolnej biblioteki. Wydawnictwo Nowa Era podarowało nam kilka książek w języku ukraińskim. Wśród nich "Calineczka" oraz szkolna lektura "Felix Net i Nika" 😃 Już w poniedziałek będzie można wszystkie książki wypożyczyć. Jeżeli dodać do tego nasze poprzednie zdobycze, to mamy już zalążek biblioteczki ukraińskiej 😃
Запрошуємо до бібліотеки‼️ 🇵🇱 📖 🇺🇦

BĘDĄ NOWOŚCI!

UWAGA‼ ŚWIETNA WIADOMOŚĆ ‼
Kuratorium Oświaty w Katowicach zatwierdziło nasz wniosek o dofinansowanie dla szkolnej biblioteki 🤩 Dostaniemy aż 15 tysięcy złotych 💰 z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Będzie szansa nie tylko na nowe książki, ale również na wyposażenie biblioteki w nowe akcesoria.
Tradycyjnie już prosimy o pomoc w utworzeniu listy zakupów książkowych. Uczniowie będą zostawiać swoje propozycje w bibliotece. Nauczyciele i Rodzice mogą wysyłać swoje sugestie poprzez e-dziennik, bezpośrednio do pani bibliotekarki - Beaty Haładus.
Czekamy do końca kwietnia. Czas start 😃

DZIĘKUJEMY!

Biblioteka szkolna wyraża serdeczne podziękowania księgarni EDGARD jezykiobce.pl za fantastyczną niespodziankę 🤩
Dzisiaj dotarła do nas przesyłka, a w niej... książeczki dla najmłodszych, gry edukacyjne oraz aż 10 egzemplarzy książki "Polski - 1000 najważniejszych słów". Jest to specjalny podręcznik napisany w języku ukraińskim do nauki języka polskiego dla młodzieży i dorosłych. Książka na pewno przyda się nie tylko naszym ukraińskim uczniom, ale również ich rodzicom. Jeszcze tylko kilka bibliotecznych procedur i można będzie wszystko wypożyczać 🙂
Wszystkie materiały otrzymaliśmy BEZPŁATNIE 🥰

UKRAIŃCY W NASZEJ SZKOLE - PADLET

Z uwagi na zapotrzebowanie utworzyłam specjalny padlet
z przydatnymi materiałami do pracy z dziećmi z Ukrainy.
Są tutaj materiały dla nauczycieli języka polskiego jako obcego, dla wychowawców, bibliotekarzy, wychowawców świetlic i również dla nauczycieli przedszkola.
Zapraszam!
Beata Haładus

Biblioteka zaprasza na bajkoterapię!

.

Ksiązki bez słów

Nie trzeba słów. Wszystko jasne :)

Krótka historia walentynek

Przygotowałam dla Was zabawny filmik, z którego dowiecie się skąd się wzięły WALENTYNKI.
Z A P R A S Z A M !
KLIKNIJ!

KAMISHIBAI w naszej biblitoece!

Bez komputera, bez modnych aplikacji, a cisza jak makiem zasiał. Jak to możliwe?
To magia japońskiego teatrzyki KAMISHIBAI 😊
Dzisiaj, zainaugurowaliśmy w bibliotece zajęcia czytelniczne z wykorzystaniem drewnianego parawanu i papierowych kart z bajkami. Tylko tyle i aż tyle. Do tego nastrojowa muzyka, rytuał otwierania teatrzykowych podwoi i napięcie budowane przez mistrzynie głośnego czytania - panią Beatę 😊 i klasa 3c oczarowana 🤩
Zapraszamy do biblioteki pozostałe młodsze klasy. Sukces gwarantowany 🤩

...