ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Licznik odwiedzin: 6333922

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekty: ERASMUS+ 2017-2019 Inne projekty

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich
i jest finansowany
przez Unię Europejską
w ramach akcji Erasmus+
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę
i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

Więcej na temat udziału w programie TUTAJ

Pozdrowienia z Niemiec!

Wprawdzie program się już zakończył, ale nawiązane podczas mobilności kontakty nie :-)
Niecodzienne pozdrowienia nadeszły do nas z Niemiec.
Miłe słowa przesyła nam Chris, nauczyciel z Perl, który uczestniczył wraz z panią Magdaleną Łapszyńską w kursie w Hiszpanii. I to właśnie pani Magdzie zawdzięczamy tę miłą niespodziankę.
Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy! 

Erasmus+ w pigułce

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Podsumujmy zatem udział naszej szkoły w programie Erasmus+.
To oczywiście tylko krótkie streszczenie realizacji projektu. Reszta pozostanie głowach, sercach i w szkolnych działaniach na wiele kolejnych lat!

Quiz o Polsce na kahoot!

News

I jescze jedna wiadomość!
Szkolny Klub Europejski przygotował dla swoich zagranicznych kolegów quiz z wiedzy o Polsce na platformie "Kahoot!". Quiz przetestowali nasi czwartoklasiści, dobrze się przy tym bawiąc. Mamy nadzieję, że spodoba się również uczniom z Europy. Quiz można zleźć pod adresem:https://create.kahoot.it/details/poland/74307634-7ab5-4336-a4cf-f773efcfc093

Monuments across Europe

News

Pod koniec roku szkolnego pani Aleksandra Kołodziejczyk z pomocą uczniów klasy 8b przygotowała quiz o Włoszech w języku angielskim, guiz miał aż 35 pytań i został rozwiązany przez większość klas 5-8. Uczniowie, pracując w grupach i korzystając z telefonów komórkowych, ćwiczyli wyszukiwanie informacji na anglojęzycznych stronach internetowych oraz dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Włoszech. Natomiast uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowały dla naszych uczniów gazetkę o włoskich zabytkach, przy tworzeniu której korzystały z materiałów udostępnionych przez włoskich uczniów na stronie projektu e-twinning "Monuments across Europe". Na gazetce znalazły się również prace przygotowane przez uczniów klasy 8b.

ERASMUS + GLIWICE = PRZYSZŁOŚĆ

News

Dokładnie 31 maja oficjalnie zakończyliśmy nasz udział w programie Erasmus+. Zgodnie z założeniami projekt uwieńczyliśmy konferencją z udziałem miejskich władz oświatowych, dyrektorów szkół oraz nauczycieli zainteresowanych wdrażaniem projektów unijnych w swoich placówkach.
Konferencję pod tytułem ERASMUS + GLIWICE = PRZYSZŁOŚĆ przygotowaliśmy razem ze Szkołą Podstawową nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Gliwicach. 
Uroczystość otworzyli dyrektorzy obu szkół – pani Joanna Łomnicka – Łakomy, dyrektor SP nr 41 i pani Anna Krasowska dyrektor SP nr 21.
Następnie głos zabrali szkolni koordynatorzy. Panie Dorota Prażuch i Beata Haładus zrelacjonowały przebieg realizacji projektu „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy, natomiast pani Agata Karbownik i pan Przemysław Hojowski z SP21 opowiedzieli o swoim projekcie „Prostowanie krętych dróg do aktywnego obywatelstwa”. Projekt SP 41 dotyczył szkoleń kadry pedagogicznej, natomiast projekt SP21 opierał się na wymianie uczniowskiej. Dlatego też, po zakończeniu prezentacji, swoimi refleksjami na temat zagranicznych wyjazdów podzielili się sami uczniowie. 
Podczas konferencji był również czas na wystąpienia zaproszonych gości. Skorzystała z tego pani Magdalena Szyszka – Stasiak, prezentując pokrótce realizacje projektów unijnych w Szkole Podstawowej nr 2.
Wszystkie elementy spotkania były bardzo starannie przygotowane. Od rzetelnie przygotowanych prezentacji, poprzez specjalnie zaprojektowane materiały informacyjne, po wyśmienity erasmusowy tort!
Każdy z gości otrzymał w prezencie firmową teczkę z krótkim opisem naszych projektów i piękne pamiątkowe zakładki.
Konferencja odbyła się w gościnnych progach Centrum Edukacyjnego im. Św, Jana Pawła II w Gliwicach.
DZIĘKUJEMY!

Piszą o nas!

News

Biblioteka - Centrum Informacji to popularny kwartalnik dla nauczycieli bibliotekarzy. W najnowszym wydaniu ukazał się artykuł pani Beaty Haładus, na temat wykorzystaniu narzędzi TIK w szkolnej praktyce bibliotekarskiej. Tekst opisuje warsztaty, jakie dla członków TNBSP Oddział Katowice nasza koordynatorka przeprowadziła podczas niedawnego spotkania branżowego.
Inspiracją był oczywiście udział szkoły w programie Erasmus+. Gratulacje!Monuments across Europe

News

Szkolne Koło Europejskie wzięło udział w kolejnym projekcie e-twinning "Monuments across Europe", w którym uczniowie europejskich szkół dzielą się ze sobą informacjami o lokalnych zabytkach. Uczennice klas czwartych przygotowały plakat o Radiostacji, który można podziwiać na naszej gazetce. Pracując nad projektem, dziewczyny wybrały najważniejsze informacje, ktore mogłyby zainteresować uczniów z innych państw, a cały plakat przygotowały po angielsku.
Opiekę nad projektem sprawowała pani Aleksandra Kołodziejczyk
Brawo!

Wystawa plakatów

Do końca maja, w filli MBP na Sikorniku można podziwiać prace wykonane przez uczniów klasy 8b, na zajęciach czytelniczych i lekcjach informatyki.
ZAPRASZAMY!!!

Edukacja w Islandii

System edukacyjny w Islandii, szkolna praktyka, pomysły, zaskakujące rozwiązania. Czym różni się nasza szkoła od szkół w Reykjaviku. Czy zmienne obuwie jest obowiązkowe i czy na lekcjach można siedzieć w czapce...
O tym wszystkim opowiadały podczas WDN-u uczestniczki ostatniej już mobilności, pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy oraz koordynatorki, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus.

1 2 3 4
...
11 »